X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RIO 2016

Rio 2016: więzienie za słabe występy na igrzyskach? "Nie byli zdolni do poświęceń"

31.08.2016 10:09
Władze w Harare zaprzeczają, jakoby prezydent Zimbabwe Robert Mugabe nakazał zatrzymanie 27 sportowców za słabe występy w igrzyskach w Rio de Janeiro.
Rio 2016: więzienie za słabe występy na igrzyskach? Nie byli zdolni do poświęceń
Foto: Wikimedia/CC-BY-SA-3.0/Tobi 87

W środę wiele agencji poinformowało, że Mugabe nakazał aresztowanie 27 z 31 olimpijczyków z Rio de Janeiro, gdyż spisali się poniżej jego oczekiwań. Kary miało uniknąć tylko czworo z nich - pływacy, którzy trenują w USA i nie wrócili do kraju.

- Jeśli sportowcy nie byli zdolni do poświęceń i walki o medale, nawet te "najgorsze" - brązowe, czy miejsca 4-5, czego dokonali zawodnicy z sąsiedniej Botswany, to znaczy, że zmarnowali państwowe pieniądze - miał powiedzieć 92-letni Mugabe, rządzący państwem w autorytarny sposób od 1980 r.

Wiele mediów na całym świecie rozpowszechniało informację o uwięzieniu olimpijczyków. Jednak cytowani przez chińską agencję Xinhua przedstawiciele rządu Zimbabwe stanowczo ją zdementowali.

Jako źródło powstania nieprawdziwej wiadomości wskazuje się jeden z portali internetowych w Nigerii.

(ah)

Zobacz więcej na temat: igrzyska olimpijskie Rio 2016
Komentarze1
aby dodać komentarz
casial2016-08-31 12:55 Zgłoś
... to znaczy, że zmarnowali państwowe pieniądze - powiedział 92-letni Mugabe,(cytat). Komentarz: ... zmarnowali państwowe pieniądze, i można dodać ( w nowomowie marksistowskiej) "zniweczyli wysiłek klasy robotniczej pozostającej w sojuszu z bliskimi ideowo (niekonkurencyjnymi) siłami społecznymi "w naszym kraju". Szczęście, że w Polsce mamy takie widzenie rzeczywistości (daleko, z tyłu) za sobą !
Dziś w Rio