Centrum Edukacji Medialnej

Trenerzy

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 12:04
Współpracują z nami wybitni specjaliści związani zawodowo z mediami i public relations. Są to wieloletni praktycy reprezentujący między innymi  takie dziedziny jak psychologia mediów czy doradztwo kryzysowe, mający ogromne doświadczenie z zakresu promocji i kreowania wizerunku. Trenerzy  współpracujący z Centrum Edukacji Medialnej prowadząc zajęcia stosują najnowsze i najbardziej skuteczne metody nauczania, ułatwiające uczestnikom przyswojenie nowej wiedzy oraz rozwinięcie umiejętności.  Nasze podstawowe zasady to indywidualne traktowanie każdego uczestnika, nauka w przyjaznej atmosferze i wysokiej klasy profesjonalizm.

Nasi trenerzy to między innymi:

 

Joanna Luboń

Logopeda i trener medialny. Od ponad 20 lat specjalizuje się w kształceniu kadr dla stacji radiowych i telewizyjnych. Członek Komisji ds. Karty Mikrofonowej Polskiego Radia i Komisji Karty Ekranowej TVP. Wykładowca i trener Akademii Telewizyjnej TVP. Specjalistka do spraw kształcenia kadry dziennikarskiej radia i telewizji. Współpracowała z Wyższą Szkołą Filmową, Teatralną i Telewizyjną w Łodzi, brała również udział w tworzeniu programów dydaktycznych dla Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. W Polskim Radiu S.A. była reżyserem audycji i zasiada w Komisji ds. Karty Mikrofonowej w charakterze logopedy medialnego. Kształciła największe gwiazdy mediów, a także polityków i menadżerów.

 

Zofia Kruszewska-Wysokińska

Realizator dźwięku, reżyser muzyczny, Laureatka Złotego mikrofonu w 2004 roku. Członek Komisji Kwalifikacyjnej Kart Mikrofonowych w Polskim Radiu S.A. Kobieta ciesząca się słuchem absolutnym, jeden z najwybitniejszych realizatorów w historii Polskiego Radia, pojawiła się w nim w 1970 roku. Absolwentka szkoły muzycznej, pracowała z dziennikarzami wszystkich anten oraz aktorami Teatru Polskiego Radia. Realizowała wiele radiowych form, w tym: słuchowiska, magazyny, audycje muzyczne. Po latach pracy w Polskim Radiu zyskała miano królowej polskich realizatorów dźwięku

 

Jacek Mroczek

Trener medialny, psycholog mediów, doradca kryzysowy, public relations i kreowania wizerunku. Dziennikarz z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w prasie, radiu
i telewizji (radia komercyjne, prasa drukowana, codzienna, tygodniowa i miesięczna, telewizja publiczna).

 Specjalista w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych, tworzeniu prezentacji, przygotowywaniu wystąpień publicznych i medialnych od 2002 roku. Współpracujący z Akademią Telewizyjną TVP, European Broadcasting Union, Centrum Edukacji Medialnej Polskiego Radia. Uzyskał certyfikat EBU „Master Class of Journalism”. Pracuje dla instytucji państwowych (Kancelaria Prezydenta, Kancelaria Premiera, ministerstwa, służby mundurowe).

Jacek Cholewiński

 Dziennikarz telewizyjny i radiowy (TVP, TVP INFO, Polskie Radio- Jedynka , Trójka, PR24). Doświadczony praktyk w swojej dziedzinie z dyplomem Akademii Teatralnej w Warszawie.

Specjalizuje się w szkoleniach dotyczących współpracy z mediami, dykcji, autoprezentacji, kreowania wizerunku. Skutecznie pracuje nad medialnym wizerunkiem wyższej kadry menadżerskiej, jak i wizerunkiem firm – zarówno tych z ugruntowaną pozycją na rynku, jak i takich, które dopiero zaczynają ją budować. Stale współpracuje  z Wyższą Szkołą Zarządzania i Prawa w Warszawie, Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu w Gdyni, Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu i Wrocławiu oraz kilkoma firmami szkoleniowymi.

 

Bożena Targosz

Dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Studia germanistyczne ukończyła na Uniwersytetach: Jagiellońskim i Śląskim. Ukończyła również podyplomowe studium wymowy w stołecznej PWST. Była w pierwszej dziesiątce zwycięzców konkursu na spikerów w Polskim Radiu, gdzie pracowała do 1995 roku. Zawodowa spikerka i lektorka. Redaktorka serwisów informacyjnych. Przez wiele lat związana z Polskim Radiem i Telewizją Polską. Specjalistka od świadomego posługiwania się głosem, od estetyki słowa i ekspresji wypowiedzi. Swoim doświadczeniem dzieli się z osobami, które pracują przed mikrofonem lub kamerą, z tymi, których działalność wiąże się z publicznymi wystąpieniami, także ze studentami. Uczestniczy w pracach Komisji Ekranowej TVP. Współpracuje ze studiami nagrań filmowych.


Aurelia Sobczak

Aktorka teatralna i filmowa, scenarzystka reżyserka, trenerka. Prowadzi warsztaty teatralne oraz szkolenia dotyczące kultury żywego słowa i występów publicznych. Związana jest z warszawską sceną teatralną i filmową. Chętnie podejmuje role trudne o charakterze komediowym i dramatycznym.

 

Tomasz Bereda

Polonista, kierownik Sekcji Językowej w Polskim Radiu S.A., współautor poradników: „Szkolny słownik trudności języka polskiego”, „Język polski dla każdego”, członek Komisji Kwalifikacyjnej Kart Mikrofonowych Polskiego Radia S.A. i Komisji ortograficznej przy Radzie Języka Polskiego.

 

Sławomir Matczak

Absolwent PWST w Warszawie. Pod koniec lat 80. aktor Teatru Polskiego w Warszawie za dyrekcji Kazimierza Dejmka. Prowadził szkolenia dla dziennikarzy z kilkunastu Ośrodków Telewizji Polskiej w ramach działalności Akademii Telewizyjnej oraz warsztaty doskonalenia pracy reportażystów dla programu Puls Polski. Uczestnik międzynarodowych szkoleń organizowanych przez European Broadcasting Union i BBC. Dotychczas przeprowadził ponad 500 szkoleń zamkniętych i kilkadziesiąt otwartych.

Od 2009 roku rozpoczął wykłady i zajęcia na podyplomowych wydziałach dziennikarstwa i PR na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie, Uniwersytecie Śląskim w Katowicach , w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury oraz w Polskim Instytucie Dyplomacji.

 

Maria Dolecka-Gasparska

Polonistka, trener szkoleniowy, wykładowca akademicki. Kierowała Redakcją Językową w TVP S.A., współpracuje z redakcją Językową Polskiego Radia S.A.

Współautorka poradników „Polszczyzna płata nam figle”, „Szkolny słownik trudności języka polskiego”. Prowadziła zajęcia w szkołach dziennikarskich, na Uniwersytecie Warszawskim, w KSAP. Dziennikarka prasowa – była zastępcą redaktora naczelnego „Zdrowia i Sukcesu” oraz sekretarzem redakcji „Pulsu”. Wykładowca na licznych kursach medialnych (dla pracowników reklamy, firm PR) Prowadzi szkolenia „sztuka poprawnego pisania” organizowane przez Centrum Edukacji Medialnej Polskiego Radia S.A. oraz „Norma językowa a praktyka” dla dziennikarzy Polskiego Radia S.A.

Urszula Kuleta

Doświadczony logopeda medialny i wykładowca akademicki (PAN, SWPS, UKSW). Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z wystąpieniami publicznymi, treningiem głosu, retoryką w wystąpieniach publicznych, logopedią medialną i artystyczną. Aktywny współpracownik i trener dziennikarzy Polskiego Radia i komercyjnych stacji telewizyjnych. Szkoli reprezentantów zawodów, w których komunikacja odgrywa ważną rolę (m.in. polityków, przedstawicieli handlowych, tłumaczy języków obcych, prawników, negocjatorów, wykładowców, sprzedawców, wokalistów, rzeczników prasowych, menedżerów wysokiego szczebla w krajowych i międzynarodowych korporacjach). Ekspert w swojej dziedzinie.

Paweł Ciąpała

Menedżer praktyk, 20 lat doświadczeń. Z wykształcenia doktor nauk chemicznych (Uniwersytet we Wrocławiu). Wiedzę biznesową zdobywał w prestiżowych szkołach biznesu na świecie; absolwent programów szkoleniowych w IMD (Lozanna), Kellogg School of Management (Chicago), Wharton School (University of Pensylwania). Wykładowca podyplomowych Studiów Zarządzania Sprzedażą w Szkole Głównej Handlowej.


Katarzyna Janczuk

W ciągu ponad 20 lat swojej pracy w dużych firmach zdobyła doświadczenie poparte wieloma sukcesami zarówno w zarządzaniu zespołami sprzedażowymi jak i we współpracy z najważniejszymi międzynarodowymi klientami. Od wielu lat prowadzi szkolenia w środowisku biznesowym, łącząc praktyczną znajomość mechanizmów sprzedaży i zarządzania zespołami z kompetencjami  trenerskimi. Jest certyfikowanym użytkownikiem systemowych narzędzi badania osobowości zawodowej, m.in. Facet5 i MBTI.

Jednym z najważniejszych aspektów podczas prowadzonych szkoleń jest rozwijanie kompetencji sprzedażowych i menedżerskich oraz uwalnianie potencjału ludzi, prowadzące do zwiększania ich zaangażowania i poprawy efektywności pracy. Obszary specjalizacji to techniki sprzedaży i negocjacji, rozwój talentów, budowanie efektywnych zespołów i zarządzanie nimi (na bazie kwestionariusza Facet5) oraz radzenie sobie ze stresem (korzysta z metody TRE- Tension Releasing Exercises, ćwiczeń przywracających ciału równowagę i elastyczność).


Współpracują z nami liczni inni trenerzy, najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach.

Nasz adres

al. Niepodległości 77/85
00-977 Warszawa

Mapa dojazdu:

Mapka dojazdu - kliknij aby powiększyc

Telefony

od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 - 16:00

22 645 95 03
22 645 94 04
22 645 54 88
22 645 90 39

Fax
22 645 59 65

E-mail
cem@polskieradio.pl

Nr Konta
Polskie Radio SA
PKO Bank Polski S.A.
95 1020 1026 0000 1002 0298 1389