X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krizar Leopold

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 16:10
Audio

Podpułkownik, ps Czeremosz. Urodzony 30 października 1896 w Milie nad Czeremoszem w Rumunii. Uczestnik wojny polsko-bolszewickiej. W 1939 roku dowódca batalionu 29 pułku piechoty, później internowany w Rumunii. We Francji i pod Narwikiem I ofcier sztabu 1. półbrygady Samodzielnej Brygady Strzelców Podhalańskich. W Wielkiej Brytanii instruktor w Centrum Wyszkolenia Piechoty, po czym w Oddziale VI Sztabu Naczelngo Wodza, komendant Bazy nr 10 we Włoszech. Zaprzysiężony 27 sierpnia 1943.

Zginął w trakcie skoku do Polski w nocy z 16/17 października 1944, spadając na terenie majątku Sokołów pod Kazanowem. Podczas skoku zaplątał się w taśmy na zewnątrz samolotu i został odcięty przez niewiedzącego o tym oficera pokładowego.

Zobacz więcej na temat: cichociemniK