55 lat Trójki

T.Love i podwójny powód do świętowania

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2017 22:00
Z okazji 55. urodzin Trójki w studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpił zespól T.Love, który świętował w tym roku 35. rocznicę pierwszego koncertu.
Audio
  • Jubileuszowy koncert T.Love na 55. urodziny Trójki (Koncert w Trójce)

Koncert T.Love odbył się 9 kwietnia (niedziela) w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

55. urodziny Programu 3 Polskiego Radia >>>

Zespół T.Love Alternative (Teenage Love Alternative) powstał w styczniu 1982, w stanie wojennym, i pod tą nazwą funkcjonował do roku 1987. W 1987 grupa zmieniła nazwę na T.Love pod tym szyldem wydając pierwszy oficjalny album pt. "Miejscowi - live". Ich najnowsze płyta zatytułowana "T.Love" ukazała się w ubiegłym roku. 

Większość albumów grupy uzyskało status złotych płyt, a składankowy "Love, Love, Love - The Very BesT.Love" - w roku 2012 status platynowej płyty. W trakcie dotychczasowej kariery zespół zagrał koncerty prawie w całej Europie, a także wielokrotnie w Stanach Zjednoczonych.


Wśród największych przebojów grupy są takie utwory jak: "Warszawa", "IV Liceum" "Autobusy i tramwaje", "King", "I Love You" czy "Chłopaki nie płaczą". Czy któreś z nich zabrzmiały na koncercie urodzinowym? Zapraszamy do słuchania i oglądania.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

35. rocznica pierwszego koncertu T.Love i wyjątkowy występ w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 17:00
4 lutego to bardzo ważna dla T.Love data, bo właśnie tego dnia w 1982 roku zespół po raz pierwszy zagrał przed publicznością. Z tej okazji w Trójce usłyszeliśmy specjalny występ grupy oraz wywiad z Muńkiem Staszczykiem.
rozwiń zwiń