De Mono

21.06.2017 04:00
De Mono

To jedna z najpopularniejszych formacji muzycznych w Polsce, która na scenie istnieje od 27 lat. Ma na swoim koncie 12 płyt, z czego ostatnia „De Mono Symfonicznie” pojawiła się w sprzedaży w lutym 2014 roku. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane na nowo i nagrane z Polską Orkiestrą Radiową pod batutą Jacka Piskorza.

Repertuar De Mono to przede wszystkim niezapomniane ballady i wielkie letnie hity muzyki popularnej, takie jak „Póki na to czas”, „Kochać Inaczej”, „Moje Miasto Nocą”, „Zostańmy sami” czy „Statki na niebie”.

Od początku swojego istnienia zespół był wielokrotnie wyróżniany wieloma prestiżowymi nagrodami i uczestnictwem w znaczących wydarzeniach muzycznych, m.in. jako pierwszy polski wykonawca otrzymał prestiżową nagrodę MTV w kategorii Local Hero, za wydanie płyty multimedialnej „Play”, a także wyróżnienie „Złoty Strzał” za najciekawszą innowację na rynku reklamowym.

W 2010 roku podczas Gali Fryderyków zespół odebrał nagrodę za Radiowy Hit Roku, którym była piosenka „Póki na to czas” z albumu „No stress”. Wiosną 2012 roku na rynku pojawiła się kolejna płyta zatytułowana „Spiekota”, którą dziennikarze muzyczni okrzyknęli „Płytą trzech pokoleń”. Z De Mono wystąpili na niej: Marika, Junior Stress, Dawid Portasz oraz Cheeba. Jesienią 2012 roku zespół obchodził swoje 25-lecie, które uczcił Jubileuszową Trasa Koncertową. Finałowy koncert trasy, który odbył się w grudniu 2012 roku w Sali Kongresowej w Warszawie był wielkim sukcesem grupy, bilety zostały sprzedane w ciągu kilku tygodni.

W tej chwili zespół pracuje nad kolejną płytą – tym razem, w odróżnieniu od „De Mono Symfonicznie”, bardzo dynamiczną i taneczną.

Zobacz więcej na temat: Miastko
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNER GŁÓWNY:
PARTNERZY:
SPONSORZY:
PARTRONI MEDIALNI:
DZIAŁANIE REALIZOWANE POD HASŁEM: