X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
German Death Camps

Błędy w niemieckich podręcznikach

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 10:15
Geschichte und Geschehen, 2017
"Geschichte und Geschehen", 2017Foto: Facebook/Reduta Dobrego Imienia

Pod koniec maja 2017 roku, w niemieckim podręczniku do historii "Geschichte und Geschehen" znaleziono określenie "polnische Lager". Autor opracowania o "narodowosocjalistycznych prześladowaniach Żydów" wyróżnia kilka jego faz. Ostatnia to "faza masowych deportacji do "polskich obozów" i fizycznego masowego wyniszczania poprzez rozstrzeliwania i gazowania od 1941 do 1945 roku" - napisano.

Firma Ernst Klett Verlag jest renomowanym wydawcą podręczników w Niemczech. Wydawnictwo natychmiast przeprosiło i wyjaśniło, że nie było intencją autorów sugerowanie, że państwo polskie czy polscy obywatele mają coś wspólnego z zagładą milionów ludzi na polskiej ziemi dokonaną przez Niemców.

- W nowych podręcznikach termin "polskie obozy" zniknie - czytamy w oświadczeniu wydawnictwa. Polska ambasada w Berlinie poinformowała, że wraz z placówkami konsularnymi przeprowadzi kwerendę wszystkich podręczników w Niemczech "pod kątem wadliwych kodów" historycznych.

Sprawdzenie treści niemieckich podręczników historii będzie o tyle trudne, że w zdecentralizowanym kraju jest ich ponad 200.

Z inicjatywy polskich władz nastąpi dokładny przegląd około 70 najpopularniejszych podręczników, a praca potrwa co najmniej kilka miesięcy.