X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
German Death Camps

Bawarski dziennik "Mittelbayerische Zeitung" użył zwrotu "polski obóz zagłady"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 09:36
Wczoraj dziennik "Mittelbayerische Zeitung" użył nieprawdziwego określenia "polski obóz zagłady w Sobiborze" w jednym z artykułów na swojej stronie internetowej. Informację jako pierwsza podała Informacyjna Agencja Radiowa. 
Fragment artykułu ze strony www.mittelbayerische.de
Fragment artykułu ze strony www.mittelbayerische.deFoto: www.mittelbayerische.de

Artykuł dotyczy przedstawienia musicalu "Kabaret", którego premiera odbyła się niedawno w Ratyzbonie. Autor recenzji pisze, że fundatorem teatru, na któreg odeskach odbyło się przedstawienie, był żydowski kupiec Simon Oberdorfer, który "został zamordowany w kwietniu 1943 roku w polskim obozie zagłady w Sobiborze".

Niedawna nowelizacja ustawy o IPN penalizuje zwrot "polskie obozy zagłady". Na razie użycie tych słów w "Mittelbayerische Zeitung" nie spotkało się z reakcją polskich władz. Ustawa o IPN ma być przedmiotem poniedziałkowego spotkania kanclerz Angeli Merkel z premierem Mateuszem Morawieckim w Warszawie.  

Zobacz internetowy serwis edukacyjno-społeczny Polskiego Radia - GermanDeathCamps.info >>>

44 zawiadomienia

"Do Głównej Komisji Badania Zbrodni przeciw Narodowi Polskiemu wpłynęły 44 zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa 55a ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej" - podała w czwartek "Rzeczpospolita". O dalszych losach każdego z zawiadomień zdecydują prokuratorzy, którzy dostaną konkretne sprawy. "Lada dzień" mają one zostać przesłane oddziałowym komisjom. 

Jak podaje dziennik, zawiadomienia - najczęściej o obraźliwych wypowiedziach - przesłano głównie pocztą elektroniczną. Kilka z nich dotyczy określeń, które padły w filmach. Na liście znalazły się m.in. produkcja BBC "Auschwitz - fabryka śmierci". To serial, który powstał, aby upamiętnić 60. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz. Pojawia się w nim określenie "polskie getto żydowskie"

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak