X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
PR24 Portal

Minister kultury: trwa reforma organizacji pozarządowych

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 11:14
Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński poinformował o powołaniu Komitetu ds. Pożytku Publicznego. Piotr Gliński powiedział, że nowa struktura jest częścią resortu kultury i będzie wspierać rozwój słabszych i mniejszych organizacji pozarządowych.
Audio
  • Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński (źr. IAR)
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński Foto: PAP/Roman Zawistowski

- Przeprowadzamy reformę funkcjonowania organizacji pozarządowych, co jest szalenie istotnie dla samorządów - powiedział minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński podczas konferencji "Współpraca samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi" w Łodzi.

Podczas środowej łódzkiej konferencji "Współpraca samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi - doświadczenia, perspektywy i wyzwania" wicepremier Piotr Gliński podkreślił, że "nie ma dobrze funkcjonującej demokracji na poziomie lokalnym bez dobrej współpracy samorządów i organizacji pozarządowych". We współpracy mają pomóc zmiany zachodzące w obszarze organizacji pozarządowych.

- Reforma w obszarze organizacji pozarządowych, która teraz zachodzi w Polsce, ma charakter kontynuacji i zmiany jednocześnie. Kontynuacji w tym sensie, że to wszystko, co dobre w procesie powstania sektora pozarządowego, chcemy zachować. Widzimy jednak również pewne obszary, które są słabsze i wymagają zmian, na przykład w obszarze rozwoju organizacji małych, organizacji w społecznościach lokalnych - powiedział Gliński i podkreślił, że "tym słabościom dedykowane są wprowadzane zmiany".

Komitet do spraw Pożytku Publicznego

Według wicepremiera zmianom ma pomóc powołanie Komitetu do spraw Pożytku Publicznego. - To takie małe ministerstwo, instytucja konstytucyjna, za którą ja będę odpowiedzialny - stwierdził i dodał: "to, że jego przewodniczący jest członkiem Rady Ministrów, podniesie poziom polityczny rozwiązywania wielu kwestii. Dlatego przenieśliśmy obowiązki obsługi organizacji pozarządowych z Ministerstwa Rodziny do Kancelarii Premiera. Właśnie po to, żeby na wyższym poziomie rozstrzygać decydujące kwestie, aby ten proces był krótszy i bardziej zdecydowany". Podkreślił, że w ten sposób organizacje pozarządowe zyskują większy prestiż i siłę polityczną.

Wicepremier mówił też, że komitet utworzono po to, by łatwiej było rozwiązywać problemy w sektorze pozarządowym.

Narodowy Instytut Wolności

- Powołaliśmy także Narodowy Instytut Wolności, kolejną przełomową jednostkę. Ma ona na celu prowadzenie programów wsparcia dla organizacji samorządowych. Takim programem jest FIO, czyli Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - dodał Gliński.

PAP/IAR/in./

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Gliński o wystawie "Węgrów - miasto wielu kultur i religii": to przejaw wysokiej kultury

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 15:04
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński mówił podczas otwarcia wystawy "Węgrów - miasto wielu kultur i religii", że w ciągu ostatnich trzech lat miasto to otrzymało 10 dotacji z konkursów organizowanych przez resort. 
rozwiń zwiń