X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
PR24 Portal

Mariusz Błaszczak: chcę nadrobić zaniedbania, które przez lata miały miejsce

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 13:08
- Bezpieczeństwo jest priorytetem dla rządu PiS, dlatego przeznaczamy duże pieniądze na modernizację Wojska Polskiego; zależy mi na tym, by wszystkie zaniedbania, które przez lata miały miejsce, zostały teraz nadrobione - mówił w niedzielę szef MON Mariusz Błaszczak. 
Audio
  • Szef MON: celem tego ćwiczenia jest doprowadzenie do tego, żeby wojsko było mobilne (IAR)
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i szef sztabu generalnego WP gen. broni Rajmund T. Andrzejczak (obaj w środku) podczas spotkania w Czartajewie
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i szef sztabu generalnego WP gen. broni Rajmund T. Andrzejczak (obaj w środku) podczas spotkania w CzartajewieFoto: PAP/Artur Reszko

Minister obrony narodowej spotkał się w niedzielę z żołnierzami 12. Brygady Zmechanizowanej ćwiczącymi na Lubelszczyźnie i Podlasiu. - Bardzo się cieszę z tego, co widziałem, z tej rozmowy, którą odbyłem zarówno z dowódcami, jak i z żołnierzami. To jest dowód tego, że Wojsko Polskie spełnia najwyższe standardy - mówił minister.

Mariusz Błaszczak podkreślił, że dla rządu PiS bezpieczeństwo jest priorytetem. - W związku z tym przeznaczamy duże pieniądze na modernizację Wojska Polskiego - podkreślił. - W ostatni piątek spotkałem się z wiceprezydentem Lockheed Martin, z firmą, która dostarcza pociski do systemu Patriot dla Polski, która dostarcza również system HIMARS, czyli rakiety do 300 km dla Wojska Polskiego. Rozmawiałem również nt. F-35, a więc samolotów piątej generacji, które - jestem o tym przekonany - zostaną dostarczone do Wojska Polskiego w stosunkowo krótkim czasie i za dobrą cenę - wskazywał szef MON.

Jak dodał, Wojsko Polskie dynamicznie zmienia się. - Sam włączam się w ten proces bardzo intensywnie. Zależy mi na tym, żeby te wszystkie zaniedbania, które przez lata miały miejsce, zostały teraz nadrobione, żeby Wojsko Polskie dysponowało nowym sprzętem - zaznaczył. - Żeby Wojsko Polskie było sprawne i spełniało najwyższe standardy, oprócz najnowszego sprzętu, musi być świetnie wyszkolone. Dziś mamy przykład szkolenia poza poligonem, które daje zdolności bojowe Wojsku Polskiemu - oświadczył. Dodał, że Wojsko Polskie musi być także skutecznie dowodzone i musi mieć skuteczny system logistyczny.

- Dzisiejsze ćwiczenia, które rozpoczęły się na początku marca, a dziś możemy jeszcze je obserwować, służą temu, żeby ten system logistyczny udoskonalić. Pierwsze wnioski, o których rozmawialiśmy z szefem Sztabu dotyczą również pewnych zmian ustawowych, których celem będzie spowodowanie, żeby możliwości bojowe Wojska Polskiego były jeszcze większe - oświadczył.

- Bardzo dziękuję żołnierzom za ich ćwiczenia. Uważam, że te ćwiczenia są niezwykle korzystne, niezwykle budują zdolności bojowe Wojska Polskiego - mówił Błaszczak.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MON: zakup myśliwców F-35 może być przyśpieszony

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 18:12
- Skoro strona USA mówi o tym publicznie to znaczy, że zakup samolotów F-35 może być przyśpieszony - ocenił szef MON Mariusz Błaszczak. To odpowiedź na informację, że USA rozważają możliwość sprzedaży myśliwców F-35 pięciu krajom sojuszniczym: Polsce, Rumunii, Grecji, Hiszpanii i Singapurowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Skurkiewicz: podwyżki dla pracowników cywilnych wojska stały się faktem

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 09:33
- Pewnie oczekiwania strony związkowej były wyższe, obracamy się jednak wokół określonych zobowiązań budżetowych. Podwyżka 300 zł stała się jednak faktem - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz. 
rozwiń zwiń