X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
PR24 Portal

Publicysta o Koalicji Europejskiej: inicjatywa politycznych dinozaurów

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 12:31
- Koalicja Europejska to głos III RP i Okrągłego Stołu. Pokazują oni drugą stronę medalu, mianowicie strach przed Prawem i Sprawiedliwością - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Andrzej Potocki z tygodnika "Sieci". Gośćmi audycji byli również: Mikołaj Wójcik (Fakt), Robert Tekieli (PR24), dr Dawid Piekarz (Instytut Staszica) i Dominik Mazur (Fundacja Republikańska).
Audio
  • 01.02.19 Andrzej Potocki (Sieci) i Mikołaj Wójcik (Fakt) o konferencji Koalicji Europejskiej
  • 01.02.19 Robert Tekieli o inicjatywie Koalicji Europejskiej
  • 01.02.19 Dr Dawid Piekarz (Instytut Staszica) o Koalicji Europejskiej: ta inicjatywa utrudniła Donaldowi Tuskowi szybki powrót do polskiej polityki (PR24)
  • Deklaracja Koalicja Europejska dla Europy: wystąpienia Grzegorza Schetyny, Ewy Kopacz i Włodzimierza Cimoszewicza (PR24)
  • 1.02.19 Dominik Mazur: Koalicja Europejska nie przyciągnie nowych wyborców
Byli premierzy i ministrowie spraw zagranicznych
Byli premierzy i ministrowie spraw zagranicznychFoto: PAP/Jakub Kamiński

"Wybory do PE przypadają w chwili kluczowej dla losów Polski. Wzywamy odpowiedzialne siły i środowiska polityczne, samorządowe i obywatelskie do wystawienia jednej, szerokiej listy, której celem byłaby odbudowa mocnej pozycji Polski w UE. Apelujemy o powstanie koalicji europejskiej, która uniemożliwi wyprowadzenie Polski z UE. Tego wymaga polska racja stanu" - głosi apel, odczytany przez lidera PO, b. ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetynę.

Czytaj więcej
koalicja PO 1200 pap.jpg
B. premierzy i szefowie MSZ apelują o jedną listę do PE. "Potrzebna godna reprezentacja Polski w UE"

- Padły słowa Grzegorza Schetyny o tym, że "musimy ratować Europę". To znaczy, że wśród obecnych demoliberalnych elit, które rządzą w UE panuje strach przed nadchodzącymi wyborami. Mogą one wstrząsnąć europejską sceną polityczną - uważa Andrzej Potocki. Publicysta podkreślił też, że nastąpi propagandowy atak na Prawo i Sprawiedliwość. - Wstrzymać Polexit, to propagandowe hasło straszące Polaków. Partia rządząca jest jednak bardziej proeuropejska od Platformy Obywatelskiej - dodał, nazywając koalicję "inicjatywą politycznych dinozaurów".

"Polityczne zagranie Grzegorza Schetyny"

Michał Wójcik podkreślił, że zawiązanie Koalicji Europejskiej jest "politycznym zagraniem Grzegorza Schetyny". - Przewodniczący Platformy Obywatelskiej chce pokazać, że ten kto nie jest z nim rozbija jedność opozycji. Chce takim działaniem wywrzeć wrażenie na elektoracie, który jest przeciw partii rządzącej - ocenił dziennikarz. Gość programu stwierdził, że konferencja prasowa nie była jednak przedstawieniem "jedynek" do Parlamentu Europejskiego. - Pamiętajmy, że nie było tam wielu liderów PO, którzy wybierają się do Brukseli.

- Podziwiam polityków, którzy potrafią mówić rzeczy, które są całkowicie sprzeczne z rzeczywistością. Przez osiem lat rządów PO widzieliśmy rzeczy zatrważające, łamanie kręgosłupów państwowców, którzy byli w szeregach aparatu państwa - zaznaczył Robert Tekieli. Publicysta dodał, że nieprawdą jest narracja o wyprowadzaniu Polski z UE przez partie rządzącą. - Politycy opozycji mówią, że PiS przesuwa nasz kraj w kierunku wschodnim. Jest to jednak ugrupowanie, które na stałe ściąga wojska amerykańskie dla naszego bezpieczeństwa - mówił gość programu.

Jak powiedział dr Dawid Piekarz (Instytut Staszica), ta inicjatywa "zrealizowała jeden cel dla Grzegorza Schetyny: utrudniła Donaldowi Tuskowi szybki i bezproblemowy powrót do polskiej polityki". - Mówiono o tym, że to właśnie Donald Tusk miał złożyć taką listę rozmaitych słynnych nazwisk polskiej polityki i wystawić ją pod swoim patronatem do Parlamentu Europejskiego - powiedział politolog. Dodał, że jest sceptyczny wobec tego czy inicjatywa zmieni kształt polskiej polityki. - Tego typu manewr Platforma Obywatelska zrobiła już przy poprzednich wyborach. Wtedy z ich list startowali Marian Krzaklewski i Ludwik Dorn. Nie dało to jednak zupełnie nic - przypomniał ekspert.

Zdaniem Dominika Mazura z Fundacji Republikańskiej osoby tworzące Koalicję Europejską nie są w stanie pozyskać nowych wyborców. - Zobaczymy, w którą stronę pójdą ich kroki. Na razie mamy same deklaracje. Leszek Miller od dłuższego czasu pokazuje, w którą stronę może pójść lewica. Mam wrażenie, że w dużej mierze gra on na siebie - powiedział ekspert z Fundacji Republikańskiej.  

W piątkowej konferencji uczestniczyli byli premierzy i byli ministrowie, w tym: Kazimierz Marcinkiewicz, Radosław Sikorski, Leszek Miller, Ewa Kopacz, Włodzimierz Cimoszewicz, Marek Belka, Jerzy Buzek.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Gospodarzem programu był Antoni Trzmiel

Polskie Radio 24/jp

-------------------------------

Data emisji: 01.02.19 

Godzina emisji: 11.09, 11.37, 12.46, 14.07

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PO składa wniosek do CBA ws. Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o kontrolę oświadczeń majątkowych

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 13:38
PO składa wniosek do CBA o pilną kontrolę oświadczeń majątkowych składanych przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. PO chce wiedzieć dlaczego w oświadczeniach majątkowych poseł PiS "twierdzi, że nie prowadzi działalności gospodarczej".
rozwiń zwiń