X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
PR24 Portal

Michał Wójcik: dokładnie badamy sprawę śmierci niemowlęcia w Olecku

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 15:49
- Prowadzimy określone działania na poziomie Ministerstwa Sprawiedliwości. Trudno, żebyśmy nie zajęli się również tą sprawą - powiedział na antenie PR 24 Michał Wójcik odnosząc się do sprawy zabójstwa 9-miesięcznej dziewczynki w Olecku.
Audio
  • 26.06.19 Michał Wójcik o nowelizacji rozporządzenia, które reguluje sprawy rodzinne na terenie UE i sprawie śmierci dziewczynki w Olecku
  • 9-miesięczna dziewczynka z Olecka zginęła w piątek wieczorem
  • Jej rodzice zostali tymczasowo aresztowani za zabójstwo dziecka ze szczególnym okrucieństwem
  • Rodzice mieli także znęcać się nad niemowlęciem i wykorzystywać seksualnie dziewczynkę
  • - Badamy tę sprawę dokładnie w Ministerstwie Sprawiedliwości - powiedział Michał Wójcik

Michał Wójcik był spytany o sprawę z Olecka w Polskim Radiu 24. Wiceszef MS został zapytany, dlaczego sąd wydał dziecko rodzinie, której członkowie byli uzależnieni od narkotyków i dziecko może być narażone na niebezpieczeństwo.

- Tu jest wiele znaków zapytania, które należy postawić i my również prowadzimy określone działania na poziomie Ministerstwa Sprawiedliwości. Trudno, żebyśmy nie zajęli się również tą sprawą - odpowiedział. 

Czytaj więcej
Policja fotografia policjapl 1200.jpg
Śmierć niemowlęcia w Olecku. Rzecznik policji: nie mieliśmy informacji, że dziecko wróciło do rodziców

Przyznał, że w sprawie chodzi o kilka kwestii m.in. o prawidłowość działań kuratora czy sądu. - Tyle, że my oczywiście nie możemy wnikać w kwestię orzeczniczą, natomiast co się działo w tym postępowaniu już możemy sprawdzić - powiedział.

"Dokładnie badamy sprawę"

- Spotkałem się od razu, kiedy tylko była taka możliwość, z osobami reprezentującymi kilka departamentów i chcę pani powiedzieć, że my badamy tę sprawę dokładnie w Ministerstwie Sprawiedliwości - powiedział Michał Wójcik.

Zapowiedział, że wieczorem otrzyma raport w tej sprawie. - Zgodnie z tym raportem podejmę dalsze ewentualne działania - dodał. 

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Olecko: śmierć 9-miesięcznego dziecka. Zarzut zabójstwa dla rodziców

- Jesteśmy w ogóle zszokowani, jak daleko może się posunąć człowiek w bestialstwie wobec swojego dziecka - podkreślił wicemnister sprawiedliwości. Podkreślił, że w sprawie jest dużo znaków zapytania, które trzeba dokładnie zbadać.

- Został popełniony błąd z całą pewnością w całym tym procesie - musimy sprawdzić, w którym miejscu ten błąd został popełniony, żeby zostały wyciągnięte określone konsekwencje - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadziła Dorota Kania.

Polskie Radio 24/msze/PAP

------------------------------------

Data emisji: 26.06.2019

Godzina emisji: 7.36

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Wójcik: dziecko odebrane rodzicom będzie trafiało do rodziny zastępczej tożsamej kulturowo

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 08:58
Dzieci odbierane rodzicom w Unii Europejskiej będą trafiały do rodzin zastępczych tożsamych kulturowo. We wtorek Rada Unii Europejskiej przyjęła rozporządzenie Bruksela II bis, które to reguluje. - Od wczoraj będzie to musiało być badane przez wszystkie unijne sądy. Doprowadzenie do tego jest ogromnym sukcesem polskiego resortu sprawiedliwości, który o nowe przepisy zabiegał dwa lata - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.
rozwiń zwiń