X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
PR24 Portal

Dymisja ministra Ziobry? Rzecznik rządu: nie ma takich planów

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 16:19
- Nie ma żadnych planów co do dymisji ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry; model połączenia tych dwóch funkcji jest właściwy - mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik rządu Piotr Müller. Złożenie projektu ustawy w sprawie rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego zapowiedział w środę szef PO Grzegorz Schetyna.
Audio
  • 21.08.19 Rzecznik rządu: nie planów co do dymisji ministra sprawiedliwości
Piotr Mller, rzecznik prasowy rządu
Piotr Müller, rzecznik prasowy rząduFoto: PR24/PO

Szef PO poinformował o tym w trakcie konferencji, na której odniósł się do publikacji portalu Onet dotyczącej kontaktu byłego wiceszefa MS Łukasza Piebiaka z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Iustitii prof. Krystiana Markiewicza. Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia w przyjętej w środę uchwale zażądało powołania przez Sejm komisji śledczej ds. wycieku z resortu sprawiedliwości informacji dotyczących sędziów. Iustitia domaga się także ponownego rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.


piebiak1200.jpg
Łukasz Piebiak podał się do dymisji. "W poczuciu odpowiedzialności"

 - W tym samym dniu w skoordynowany sposób najpierw pojawia się lider opozycji, a potem grupa sędziów. Czy to przypadek, należy oddać to pod ocenę słuchaczy - stwierdził rzecznik rządu.

Dodał, że "rozdzielenie funkcji prokuratora generalnego od funkcji ministra sprawiedliwości w czasach rządów PO skończyło się źle, bo nie było żadnej odpowiedzialności politycznej, do której mógł być pociągnięty prokurator generalny i wiele afer wtedy, za rządów PO było ukrywanych". Według Müllera za rządów PO, ze względu na rozłączenie tych dwóch funkcji, dochodziło do "rozmywania odpowiedzialności". - W przypadku prokuratury ten model, który jest teraz, jest modelem właściwym, ale jednocześnie powodującym, że ta odpowiedzialność rządzących jest zawsze większa, ale też jednoznaczna - mówił rzecznik rządu.

Piotr Müller był także pytany o przyszłość ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, którego dymisji domaga się PO. - Nie ma żadnych planów, co do dymisji ministra Ziobry. W tej konkretnej sytuacji to minister Piebiak podejmował jakieś działania, podał się do dymisji i premier tę dymisję przyjął - zaznaczył rzecznik rządu. Jego zdaniem sprawa w sensie politycznym jest zakończona.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Data emisji: 21.08

Godzina emisji: 15.33

PR24


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Socjolog o sprawie Piebiaka: to niebezpieczny moment dla PiS

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 22:20
- Istnieje zagrożenie kumulacji spraw zwiazanych z nadużyciem władzy. Jeżli doszłoby do kolejnych tego typu wydarzeń, to PiS może stracić w sondażach - mówił w Polskim Radiu 24 socjolog dr Andrzej Anusz. 
rozwiń zwiń