Section00

dom muzyki zbudujmy go razem

Dom Muzyki
Section04

Radiowa Trójka i Stowarzyszenie Dom Muzyki łączą siły, aby dokończyć budowę Domu Muzyki we wsi Ruda, niedaleko Warszawy. To miejsce, w którym wybitnie uzdolnione osoby z niepełnosprawnością będą mogły tworzyć muzykę. Znajdą w nim fachową pomoc (m.in. warsztaty artystyczne). Więcej na ten temat w zakładce CEL AKCJI.

2 października odbyła się na antenie Programu 3 licytacja. Popołudniową audycję „Zapraszamy do Trójki” (g. 16:00-19:00) i aukcję poprowadził Michał Olszański. Jak zawsze podczas Trójkowych licytacji mogli Państwo zdobyć niezwykłe przedmioty od wyjątkowych ludzi. Poniżej prezentujemy zdjęcia i opisy licytowanych przedmiotów oraz wyniki licytacji.
Całkowity dochód, czyli 58665 zł, trafi do Stowarzyszenia Dom Muzyki.
Po aukcji odbył się przepiękny koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej – transmitowaliśmy go na antenie Trójki.

Naszą charytatywną akcję mogą także Państwo wspomóc, dokonując wpłat na konto Stowarzyszenia Dom Muzyki:
PKO BP 52 1020 1026 0000 1502 0293 4776.

W tytule przelewu prosimy wpisać „Trójka – Dom Muzyki”.

FORTEPIAN MARKI BLÜTHNER Z 1937 ROKU Z AUTOGRAFEM LESZKA MOŻDŻERA

W 1853 roku Julius Blüthner wraz z trzema pomocnikami rozpoczął budowę fortepianów, niejednokrotnie pracując od świtu do nocy. W pierwszym roku powstało 12 instrumentów. Dziś niemiecka marka cieszy się uznaniem melomanów i pianistów na całym świecie i jest wymieniana wśród najlepszych producentów fortepianów. Instrument, który można wylicytować na antenie Trójki, pochodzi z 1937 roku (nr seryjny 120767). Jego wymiary to 155 cm długości, 149 cm szerokości i 1 metr wysokości. Te wymiary powinny sprawić, że jego użytkownik będzie cieszyć się brzmieniem fortepianu tam, gdzie dotąd wystarczało miejsca tylko do ustawienia pianina. Jego dźwięk jest jedwabisty i zbalansowany, a bas brzmi niezwykle ciepło (jak na tę „gabinetową” wielkość fortepianu). Wyróżniają go również cechy zewnętrzne, czyli charakterystyczne, kwadratowo-stożkowate nogi. Fortepian został opatrzony autografem znakomitego instrumentalisty, kompozytora i producenta – Leszka Możdżera. Do kompletu także podpisana przez niego płyta Leszek Możdżer & Friends „Jazz at Berlin Philharmonic III”.

Cena wywoławcza wynosiła 3333 zł. Wylicytowany przez panią Martę za równe 25 tys. zł.
fortepian marki bluthner

GITARA ELEKTRYCZNA VANTAGE VS600 Z FABRYKI MATSUMOKU

W drugiej połowie XX wieku fabryka Matsumoku w Japonii zasłynęła produkcją wysokiej jakości gitar elektrycznych i basowych. Egzemplarz licytacyjny to model produkowany w latach 1979–1982, opatrzony numerem fabrycznym 080607. Nie o cyfry tu jednak chodzi – najważniejsze są autografy doborowego i licznego grona muzyków. Na instrumencie podpisali się (kolejność alfabetyczna): Leszek Cichoński, Wojciech Hoffmann, Mietek Jurecki, Greg Koch (USA), Andrzej „E-moll” Kowalczyk, Włodek „Lola” Krakus, Jacek Krzaklewski, LeBurn Maddox (USA), Andrzej Malcherek, Andrzej Nowak, Wojciech Pilichowski, Egon Poka (Węgry), Grzegorz Skawiński, Jerzy Styczyński, Zenon Van Zan.

Cena wywoławcza wynosiła 1333 zł. Wylicytowana przez panią Izę za 16999 zł.
gitara vantage

ZŁOTA PŁYTA DLA KRZYSZTOFA JARYCZEWSKIEGO ZA ALBUM „ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY” (POLSKIE NAGRANIA, GRUDZIEŃ 1984)

Oddział Zamknięty to legenda polskiej sceny rockowej lat 80. Założyciel i wokalista Krzysztof Jaryczewski kierował Oddziałem w pierwszych latach działalności zespołu, kiedy to grupa odnosiła największe sukcesy artystyczne i komercyjne. Debiutancki album zatytułowany po prostu „Oddział Zamknięty”, wydany w 1983 roku, cieszył się ogromną popularnością, dzięki czemu w kolejnym roku uzyskał status złotej płyty. Do dziś utwory takie jak „Andzia i ja”, „Ten wasz świat” i „Obudź się” można usłyszeć na falach eteru, a ten ostatni utwór jest obecny w notowaniu Polskiego Topu Wszech Czasów 2017 w Trójce. Sukces miał też ciemną stronę – Jaryczewski stracił głos i zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Sam dobrze wie, jak ważna w życiu jest pomocna dłoń wyciągnięta do kogoś w potrzebie, dlatego od samego początku istnienia jest związany ze Stowarzyszeniem Dom Muzyki.

Cena wywoławcza wynosiła 1333 zł. Wylicytowana przez panią Małgorzatę w prezencie dla jej męża Artura za 10033 zł.
złota płyta
Złota płyta - zwycięzcy

AKWARELA PROFESORA WOJCIECHA MAKSYMOWICZA

Profesor Wojciech Maksymowicz to nie tylko wybitny neurochirurg, ale i uzdolniony malarz. Wśród jego osiągnięć zawodowych są m.in. pionierskie w Polsce zabiegi wszczepienia stymulatorów pacjentom w śpiączce (wykonywane pod okiem specjalistów z Japonii). Malarstwo to pasja Profesora realizowana poza salą operacyjną (choć niekiedy w szpitalu, jak to miało miejsce w przypadku namalowania Drogi Krzyżowej w kaplicy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie). Na licytacji w Trójce akwarela zatytułowana „Łazienki w Nałęczowie” z dominującymi odcieniami zielonego i niebieskiego. Rozmiar pracy (bez ramek) 23,8 cm x 17,8 cm.

Cena wywoławcza wynosiła 333 zł. Wylicytowana przez panią Annę za 4333 zł.
akwarela

ODRĘCZNIE NAPISANY TEKST – WIERSZ DO PIOSENKI „AVE” Z AUTOGRAFEM MIROSŁAWA CZYŻYKIEWICZA

Poruszający tekst do pięknej melodii zaśpiewanej „otulającym” głosem Mirosława Czyżykiewicza – tak w skrócie można scharakteryzować piosenkę „Ave”. Pochodzi ona z albumu pod tym samym tytułem, wydanego w 1999 roku. Nagrań dokonano wcześniej (październik ’97) w bliskim sercu słuchaczy Trójki studiu im. Agnieszki Osieckiej. Mirosław Czyżykiewicz wspiera działalność Stowarzyszenia Dom Muzyki od samego początku jego istnienia.

Cena wywoławcza wynosiła 333 zł. Wylicytowana przez pana Roberta za 2300 zł.
odręcznie napisany tekst