X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section00

dom muzyki zbudujmy go razem

Dom MuzykiCel akcji
Section01
Section04

Cel akcji

Dom Muzyki ma być miejscem integracji środowisk twórczych z osobami z niepełnosprawnościami, które są wybitnie uzdolnione artystycznie. Ma być miejscem, w którym otrzymają niezbędną pomoc. W budynku znajdą się pracownie fizyko- i psychoterapeutyczne. W pracowniach muzycznych i plastycznych będą odbywać się zajęcia warsztatowe dla osób niepełnosprawnych oraz terapie dla podopiecznych nieposiadających orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (osoby z depresją, chorobą dwubiegunową afektywną, uzależnieniami). Jedną z podstaw terapii będzie pomoc w realizacji projektów artystycznych. Dom Muzyki będzie wydawał i promował zarejestrowane na miejscu dzieła powstałe w wyniku integracyjnej pracy twórczej.
W planie jest powołanie specjalnego zespołu prawników i pracowników socjalnych, którego zadaniem będzie pomoc potrzebującym w życiu codziennym, co ma zapobiegać wykluczeniu społecznemu.

Budynek Domu Muzyki (pow. 1300 m2) powstaje we wsi Ruda, w pow. mińskim, ok. 25 kilometrów od centrum Warszawy na terenie XVIII-wiecznego parku, nad malowniczą rzeką Mienią. Inwestycja była prowadzona głównie dzięki wsparciu PFRON i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Wkład własny Stowarzyszenia pochodził z organizowanych koncertów i innych przedsięwzięć artystycznych. Artyści i producenci koncertów zrzekali się honorariów na rzecz budowy Domu. Wspólnie ze sponsorami komercyjnymi udało zgromadzić się większość sprzętów (studio nagrań, instrumenty muzyczne, meble).
Teraz prace budowlane wymagają dokończenia. Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (prawie 400 tys. zł) bardzo realne stało się otwarcie Domu Muzyki w 2018 roku. Obecny koszt dokończenia placówki to ok. 1 mln zł.

Wizualizacja budynku Domu Muzyki