X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

80. urodziny Jerzego Witkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 00:01
4 stycznia 1938 r. w Krasnopolu urodził się Jerzy Witkowski, o którym Witold Rowicki powiedział: „utalentowany solista i kameralista, o szczególnych zdolnościach i dyscyplinie muzycznej”. Po prawykonaniu Wariacji na temat Paganiniego na fortepian z orkiestrą Lutosławskiego, w liście do pianisty kompozytor napisał: „Cóż za wspaniałe wykonanie partii fortepianowej. Wydobył Pan wszystkie smaki, a jednocześnie gra Pan z niezwykłą prostotą i dyscypliną. To idealne podejście do zadania, gra piękna, mądra i prosta, świadcząca o pełnym zrozumieniu wszystkiego, co znajduje się w tekście.” Bacewiczówna z jego wykonania z Maksymiukiem swojego Koncertu na 2 fortepiany (1966), też była zadowolona. Zmarł w Warszawie 14 lipca 1999 r. (sd)
Audio