X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Ivo Pogorelich - Piano Concerto No. 2

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2017 21:01
Kontrowersyjne interpretacje Ivo Pogorelicia nie wzbudziły zachwytu sporej części jurorów X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Jednak Martha Argerich uznała go za geniusza i zrezygnowała z udziału w pracach komisji, gdy młodego Chorwata nie przepuszczono do finału konkursu. Artystyczny skandal okazał się dla niego bardzo wysoką nagrodą. Już w 1981 roku zagrał w pełnej publiczności nowojorskiej Carnagie Hall, a rok później podpisał z Deutsche Grammophon kontrakt na wyłączność. Płyta z Koncertem f-moll Chopina, to jego trzeci krążek dla tego wydawnictwa. Gdy dziś o Pogoreliciu mówi się coraz gorzej, zarzucając mu już nie tyle kontrowersyjne interpretacje, co niemal schizofreniczny, niczym nieuzasadniony ekshibicjonizm i pogardę tak dla publiczności, jak dla muzyki, warto posłuchać jak to się wszystko zaczęło. Pod czujnym okiem Claudia Abbado i przy akompaniamencie jednej z wielkich amerykańskich orkiestr - Chicago Symphony.  Wydawnictwo: Deutsche Grammophon 1983 (Maciej Łukasz Gołębiowski)
Ivo Pogorelich  Claudio Abbado
Ivo Pogorelich / Claudio AbbadoFoto: Deutsche Grammophon