X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Kate Liu: kiedyś miałam problem z Chopinem

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 10:30
Audio
  • Kate Liu: kiedyś miałam problem z Chopinem. (PR, 14.02.2016)
Kate Liu w Konkursie Chopinowskim zajęła trzecie miejsce, nasi słuchacze uznali ją za najlepszą pianistkę zawodów.
Kate Liu w Konkursie Chopinowskim zajęła trzecie miejsce, nasi słuchacze uznali ją za najlepszą pianistkę zawodów.Foto: Grzegorz Śledź/PR2

- Nie umiałam trafnie uchwycić, o co w tej muzyce chodzi – wyznała na antenie Dwójki laureatka III nagrody XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. - Jako dziecko nic nie wiedziałam o Chopinie. Dopiero kiedy znalazłam się w college’u, byłam w stanie dużo lepiej go zrozumieć. Na pewno przyczynił się do tego mój nauczyciel Robert McDonald – opowiadała Kate Liu.

Jak wspominała, w drugim roku nauki zaczęła pogłębiać swoją wiedzę o polskim kompozytorze: - Wiele o nim czytałam, o jego życiu, o tym, czego w nim doświadczał. Myślę, że to była najlepsza lekcja, jaką wtedy odebrałam.

Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy, w której również o tym, że Polacy to połowa znajomych Kate Liu na Facebooku, o niezwykłym spotkaniu w Japonii z Kristianem Zimermanem, o przeprowadzce artystki z Singapuru do Chicago czy też o poczuciu wolności, jakie można odnaleźć w muzyce Fryderyka Chopina. W audycji usłyszeliśmy również nagrania z najnowszej płyty Kate Liu z jej konkursowymi wykonaniami, który wydał Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.