X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Tobias Koch: Chopin nigdy nie grał swoich utworów tak samo

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 15:30
Audio
  • Z pianistą Tobiasem Kochem rozmawia Barbara Schabowska z radiowej Dwójki. (PR, 21.08.2016)
Tobias Koch wystąpił na festiwalu Chopin i jego Europa w niedzielę (21.08) wraz z Antonio Piricone i Collegium 1704 pod dyrekcją Vclava Luksa
Tobias Koch wystąpił na festiwalu "Chopin i jego Europa" w niedzielę (21.08) wraz z Antonio Piricone i Collegium 1704 pod dyrekcją Václava LuksaFoto: Archiwum NIFC

- To, co dawno zostało zapisane w nutach, nie jest skamieliną. W rzeczywistości między nutami jest sporo miejsca na improwizację - podkreślał Tobias Koch, jeden z artystów festiwalu "Chopin i jego Europa" w 2016 roku. - Wystarczy zajrzeć do faksymile utworów Chopina, by odkryć, jak wiele wolności i swobody pozostawia pianiście ten rękopis. Sami porzuciliśmy tę wolność - mówił Tobias Koch. Jak przyznał, czasem lubi zaryzykować i improwizuje, grając Chopina. - Jestem przekonany, że Chopin nigdy nie grał swoich utworów tak samo. Potwierdzają to jego uczniowie oraz wszyscy, którzy mieli okazję go słyszeć.


 

Zobacz więcej na temat: Fryderyk Chopin Tobias Koch