X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Dang Thai Son. "Pianista, którego kochał Chopin"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 14:00
Audio
  • Dang Thai Son opowiada o Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach. (PR, 9.08.2015)
Dang Thai Son wykonał w Dusznikach utwory Prokofiewa, Schumanna i oczywiście Chopina
Dang Thai Son wykonał w Dusznikach utwory Prokofiewa, Schumanna i oczywiście ChopinaFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

"Pianista, którego kochał Chopin" - Taki tytuł nosi biografia artysty. – Nawiązuje do słów, które często się słyszy: "kocham tę muzykę, ale nie jestem pewien, czy ona mnie kocha" – mówił Dang Thai Son.

Wietnamski pianista wystąpił 9 sierpnia 2015 na 70. Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach. Była to jedna z jego wielu wizyt w Dworku Chopina. – Jestem świadkiem tego, jak zmienia się tu czas – powiedział muzyk, który po raz pierwszy znalazł się w Dusznikach po wygranym w 1980 r. Konkursie Chopinowskim.

Zdaniem Dang Thai Sona także sam konkurs bardzo się zmienił. – Tamten był wielkim świętem dla wszystkich Polaków, nie tylko w Warszawie. Pamiętam, że transmisje w radiu i telewizji trwały wówczas niemal 24 godziny na dobę – opowiadał.

Pianista tłumaczył też, dlaczego kiedyś bycie Azjatą w Konkursie Chopinowskim było przywilejem, a dziś czasem staje się przeszkodą.