X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Dejan Lazić: Chopin to nowoczesny Europejczyk

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 11:00
Audio
  • Z Dejanem Lazićem rozmawia Piotr Wojciechowski. (PR,15.08.2014)
Dejan Lazić, chorwacki pianista
Dejan Lazić, chorwacki pianistaFoto: mat. prasowe

– Fryderyk Chopin myślał o sobie jako o Polaku, ale także jako o Europejczyku i muzyku. Jego twórczość jest wyjątkowo międzynarodowa – podkreślał w Dwójce Dejan Lazić. Chorwacki pianista wystąpił podczas koncertu inauguracyjnego 10. Międzynarodowego Festiwalu "Chopin i jego Europa".

W rozmowie z Piotrem Wojciechowskim chorwacki pianista dzielił się swoimi wrażeniami związanymi z warszawskim występem, opowiadał również o swoim Chopinie.

– Sam tworzę muzykę i w pewnym stopniu mogę odnieść siebie do fenomenu pianisty, który komponuje i kompozytora, który wykonuje utwory – coś, co zaczęło zanikać po II wojnie światowej. Żyjemy w wyspecjalizowanym świecie i to nie tylko pośród wykonawców. Zaczęli pojawiać się pianiści-znawcy muzyki Bacha, interpretatorzy Beethovena. Niczego złego w tym nie ma, ale wydaje mi się, że przy Chopinie potrzebne jest coś więcej – mówił Dejan Lazić.

Jak grać koncerty fortepianowe Chopina? Jak powstaje seria płyt "Liasons", na których Dejan Lazić wykonuje utwory dwóch wybranych przez siebie kompozytorów? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

jp