X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Ingolf Wunder: granie Chopina w jego ojczyźnie to wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 13:00
Audio
  • Ingolf Wunder o Polsce, Chopinie i swoich muzycznych pasjach. (PR, 2.10.2017)
Ingolf Wunder
Ingolf WunderFoto: PAP/Radek Pietruszka

- Fortepian to moja wielka miłość. Zacząłem grać co prawda na skrzypcach mając 5 lat, ale ćwiczyłem może pół godziny dziennie i zawsze robiłem to dla zabawy. Mogę więc mówić, że miałem szczęśliwe dzieciństwo, ale moja droga do fortepianu była faktycznie nietypowa – mówił w audycji światowej sławy austriacki pianista, laureat II nagrody w XVI Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. - Polska stała się moim drugim domem. Dzięki żonie i dzięki muzyce. Bardzo wysoko cenię polskich pianistów – powiedział Ingolf Wunder.

Ingolf Wunder poświęcił swoje życie muzyce. Mając 14 lat zrezygnował ze skrzypiec na rzecz fortepianu, rok później w wieku 15 lat dał pierwszy koncert z orkiestrą. 30 września 2017 wystąpił w Poznaniu z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus podczas inauguracji 50. sezonu artystycznego orkiestry.