X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Chopin w metrze. W Tajpej

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 13:50
- Chopin jest bardzo znany na Tajwanie - mówi dziennikarka tamtejszego klasycznego radia IC 97.5, Zoe Hwang. - Na stacji metra w moim sąsiedztwie grany jest nokturn Chopina.
Zoe Hwang
Zoe HwangFoto: Polskie Radio

Dziennikarka, wykształcona w Juilliard School of Music w Nowym Jorku i przez szereg lat pracująca jako muzyk - korepetytor śpiewaków oraz śpiewaczka (sopran, laureatka międzynarodowych konkursów) - po powrocie na rodzinny Tajwan chciała spróbować innego rodzaju pracy z muzyką, zamiast zostać nauczycielką. Stąd radio, które w tej chwili zaprowadziło ją na chopinowską peregrynację do Polski. W tym do Radia Chopin.


Posłuchaj
02:42 dziennikarka chopin .mp3 Rozmowa z Zoe Hwang, dziennikarką klasycznego radia IC 97.5 na Tajwanie.

 

Możemy dowiedzieć się także o tajwańskim systemie szkolnictwa, które siłą rzeczy - z fortepianem jako głównym instrumentem - wprowadza Chopina w świadomość uczniów. A także o powiązaniach tego systemu z Japonią - niegdyś narzuconych siłą, lecz wciąż żywych i przynoszących już chyba dobre rezultaty.