Radio Chopin

Kate Liu

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 15:02
III miejsce w 2015 roku.
Audio
  • Kate Liu: kiedyś miałam problem z Chopinem. (PR, 14.02.2016)
Kate Liu
Kate LiuFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Urodzona 23 maja 1994 w Singapurze zdobywczyni III miejsca oraz Nagrody Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie.

Kształciła się w Instytucie Muzyki w Chicago u Alana Chowa, Micah Yui i Emilia del Rosario. Obecnie przygotowuje dyplom licencjacki w Curtis Institute of Music pod kierunkiem Roberta McDonalda. Jest laureatką III Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego regionu Azji i Pacyfiku, konkursów w Montrealu, Eastman School of Music, w Hilton Head, im. Thomasa i Evon Cooperów w Oberlin, Nowym Jorku, Konkursu Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Gry Fortepianowej (MTNA) oraz Międzynarodowego Konkursu w Luizjanie. Dwukrotnie, w latach 2011 i 2012 otrzymała stypendium Amerykańskiej Fundacji Chopina.

Wystąpiła z recitalami w Nowym Jorku (Carnegie Hall, Subculture Arts Underground, Salmagundi Club, Temple Emanu-El i in.) oraz Waszyngtonie (Kennedy Center, Phillip’s Collection), na antenach telewizji (WTTW Chicago) i radia (w programie "From the Top" publicznej rozgłośni amerykańskiej oraz w audycji chicagowskiego radia WFMT). W Symphony Center w Chicago wykonała na cztery ręce z Lang Langiem Fantazję f-moll Schuberta. Koncertowała z orkiestrami Daegu (Korea Płd.), Montrealu, Cleveland, Hilton Head, Evanston, Skokie Valley i Filharmonii w Rochester.

***

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina 2016