X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Ingolf Wunder

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 15:05
II miejsce ex aequo w 2010 roku.
Audio
  • Ingolf Wunder o Polsce, Chopinie i swoich muzycznych pasjach. (PR, 2.10.2017)
Ingolf Wunder
Ingolf WunderFoto: PAP/DPA/Horst Ossinger

Urodzony 8 września 1985 w Klagenfurcie zdobywca II nagrody (wspólnie z Lukasem Geniušasem) oraz nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie koncertu oraz Poloneza-Fantazji As-dur XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie.

Absolwent Universität für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu. Umiejętności pianistyczne doskonalił pod kierunkiem Adama Harasiewicza. Laureat wielu konkursów pianistycznych, m.in. European Music w Turynie, Steinwaya w Hamburgu, „Prima la musica” w Feldkirch, Concours Musical de France w Asti, im. Ferenca Liszta w Budapeszcie. Artysta koncertował w wielu krajach Europy Zachodniej, Japonii, Rosji, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W 2011 roku Ingolf Wunder pozostał artystą wytwórni płytowej Deutsche Grammophon.

***

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina 2016