X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Rafał Blechacz

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 14:01
Zwycięzca w 2005 roku.
Audio
  • Rafał Blechacz opowiada o koncertach, nowej płycie i swoich marzeniach. (PR, 17.12.2012)
Rafał Blechacz
Rafał BlechaczFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

Urodzony 30 czerwca 1985 w Nakle nad Notecią zdobywca I nagrody oraz nagród specjalnych za najlepsze wykonanie mazurków, poloneza, sonaty i koncertu XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina.

Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu Katarzyny Popowej-Zydroń. Zdobywca I nagrody w V Konkursie Pianistycznym w Hamamatsu (2003). Złoty Medal na Konkursie Chopinowskim otworzył artyście drzwi do najbardziej prestiżowych sal koncertowych na całym świecie. Za swoją dotychczasową działalność artystyczną w lipcu 2010 roku otrzymał prestiżową nagrodę Premio Internazionale Accademia Musicale Chigiana (Siena).

Pierwsza jego płyta z preludiami Fryderyka Chopina uzyskała status platynowej oraz została wyróżniona wieloma nagrodami – m.in. niemiecką Echo Klassik i francuską Diapason D’or, ostatnie zaś nagranie artysty z 2013 roku, prezentujące siedem polonezów Chopina, zdobyło status złotej płyty. W styczniu 2014 w Nowym Jorku Rafał Blechacz został ogłoszony zdobywcą Nagrody Gilmore 2014.

***

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina 2016