X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Yundi Li

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 14:02
Zwycięzca w 2000 roku.
Audio
  • Jurorzy 17. Konkursu Chopinowskiego: Yundi Li. (PR, 9.11.2015)
Yundi Li
Yundi LiFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

Urodzony 7 października 1982 w Chongqingu zdobywca I nagrody oraz jednej z nagród specjalnych za najlepsze wykonanie poloneza na XIV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a także najmłodszy juror Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w 2015 roku.

Zwycięstwo w Konkursie Chopinowskim w 2000 r. otworzyło drogę 18-letniemu wówczas Yundiemu do występów na światowych estradach. Jest pierwszym chińskim pianistą, i zarazem najmłodszym uczestnikiem, który wygrał Konkurs Chopinowski. Od tego czasu jest uważany za jednego z czołowych propagatorów muzyki Chopina.

W 2010 roku w uznaniu zasług dla polskiej kultury został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP srebrnym medalem "Zasłużony Kulturze – Gloria Artis".

Artysta, będąc osobą bardzo popularną w swoim kraju, aktywnie propaguje muzykę klasyczną, koncertując każdego roku w prowincjonalnych miastach Chin.

***

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina 2016