X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Kevin Kenner

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 14:04
II miejsce w 1990 roku. I nagrody nie przyznano.
Audio
  • Kevin Kenner niezrównany w balladach Chopina. (PR, 28.03.2015)
Kevin Kenner
Kevin KennerFoto: PAP/Marcin Wegner

Urodzony 9 maja 1963 w Coronado zdobywca II nagrody i nagrody za najlepsze wykonanie poloneza XII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Naukę rozpoczął u Krzysztofa Brzuzy w College of Music w San Diego. Mając siedemnaście lat, przeniósł się do Krakowa, gdzie został studentem Akademii Muzycznej w klasie Ludwika Stefańskiego. Kształcił się także pod kierunkiem Leona Fleishera w Peabody Conservatory of Music w Baltimore oraz u Karla-Heinza Kämmerlinga w hanowerskiej Hochschule für Musik. Nagrodzony m.in. na Konkursie Muzycznym im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie (III nagroda i nagroda za najlepsze wykonanie muzyki rosyjskiej). Pianista występował ze sławnymi dyrygentami i orkiestrami, w tym z Kazimierzem Kordem, Charlesem Grovesem, Stanisławem Skrowaczewskim, Jerzym Maksymiukiem, Hansem Vonkiem, Andrew Davisem. Kevin Kenner zajmuje się pracą pedagogiczną, prowadząc klasę fortepianu w londyńskiej Royal College of Music.

***

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina 2016