X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Stanisław Bunin

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 14:05
Zwycięzca w 1985 roku.
Audio
  • Płytowy Trybunał Dwójki wybiera najlepsze nagranie Sonaty h-moll Fryderyka Chopina. (PR, 29.08.2015)
Stanisław Bunin
Stanisław BuninFoto: PAP/Jan Morek

Urodzony 25 września 1966 w Moskwie laureat I nagrody oraz nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie poloneza oraz koncertu XI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

W 1983 roku otrzymał I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie im. Long–Thibaud w Paryżu. Wkrótce po zwycięstwie na Konkursie Chopinowskim zaczął rozwijać światową karierę wirtuozowską, występując w największych centrach muzycznych ze sławnymi dyrygentami i zespołami symfonicznymi. W latach 1984–1988 odbył studia pianistyczne w Konserwatorium Moskiewskim u Sergiusza Dorieńskiego.

W 1988 Bunin wyemigrował ze Związku Sowieckiego. Początkowo przebywał w Niemczech, a następnie przeniósł się do Japonii. W latach 1991–1997 zajmował się pracą pedagogiczną w Wyższej Szkole Muzycznej Senzuko w Kawasaki. W 1992 założył Komitet Sztuki Pianistycznej. Artysta powołał Stanisław Bunin Enterprise w celu wspierania uzdolnionych dzieci, poszkodowanych w wyniku różnych okoliczności.

***

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina 2016