X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Garrick Ohlsson

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 12:01
Zwycięzca w 1970 roku.
Audio
  • Z Garrickiem Ohlssonem rozmawia Milena Gąsienica. (PR, 30.08.2017)
  • Z Garrickiem Ohlssonem rozmawia Róża Światczyńska. (PR, 28.01.2013)
Garrick Ohlsson
Garrick OhlssonFoto: Dario Acosta/materiały prasowe

Urodzony 3 kwietnia 1948 w Nowym Jorku laureat I nagrody i nagrody specjalnej Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Studiował w Juilliard School of Music w Nowym Jorku w klasach Saszy Gorodnickiego, Rosiny Lhevinne i Olgi Barabini. Pobierał konsultacje artystyczne u Claudia Arrau i Irmy Wolpe.

Poza Konkursem Chopinowskim zwyciężył w międzynarodowych konkursach pianistycznych w Bolzano (im. Busoniego, 1966) i Montrealu (1968).

Stale intensywnie koncertuje, grając z najwspanialszymi dyrygentami i orkiestrami świata; z okazji 150. rocznicy śmierci Choina dał serię recitali chopinowskich m.in. na europejskich festiwalach La Roque d'Anthéron, Fêtes Romantiques w Nohant, Klavier-Festival Ruhr w Essen.

Pianista uprawia także kameralistykę, współpracując ze śpiewaczkami Ewą Podleś i Jessie Norman, skrzypaczką Hilary Hahn i kwartetami smyczkowymi (Cleveland Quartet, Emerson Quartet, Guarneri Quartet i Takács Quartet). Wraz ze skrzypkiem Jorja Fleezanisem i wiolonczelistą Michaelem Grebanierem założył w San Francisco FOG Trio.

***

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina 2016