X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Bella Dawidowicz

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 16:03
I miejsce ex aequo w 1949 roku.
Audio
  • Bella Dawidowicz: wszędzie towarzyszy mi Chopin (PR, 26.12.2010)
Bella Dawidowicz
Bella DawidowiczFoto: PAP/CAF

Urodzona 28 lipca 1928 w Baku, laureatka I nagrody (ex aequo z Haliną Czerny-Stefańską) IV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Studia muzyczne odbyła w Konserwatorium Moskiewskim w klasie fortepianu Konstantego Igumnowa, następnie u Jakuba Fliera. Do 1976 roku pianistka koncertowała na terenie Związku Radzieckiego, w 1978 wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, gdzie jej występ w nowojorskiej Carnegie Hall uznany został za wydarzenie sezonu. Występuje regularnie w najważniejszych ośrodkach muzycznych na świecie. Zajmuje się pedagogiką: początkowo w Konserwatorium Moskiewskim, następnie w nowojorskiej Juilliard School of Music. Od 1999 jest profesorem klasy mistrzowskiej w Konserwatorium w Baku.

***

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina 2016