X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Lew Oborin

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 16:13
Zwycięzca w 1927 roku.
Audio
Lew Oborin
Lew OborinFoto: Koncern Ilustrowany Kurier Codzienny - Archiwum Ilustracji, styczeń 1927/wikimedia/domena publiczna

Urodzony 11 listopada 1907 w Moskwie, zmarły 5 stycznia 1974 tamże, zdobywca I nagrody I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Pianista, pedagog. Absolwent Szkoły im. Gniesinych oraz Konserwatorium Moskiewskiego w klasie fortepianu i kompozycji. Wygrana w Konkursie Chopinowskim stała się początkiem jego międzynarodowej kariery pianistycznej. Niedługo po powrocie do Moskwy rozpoczął pracę pedagogiczną w Konserwatorium. Wielu kompozytorów współczesnych powierzało mu premiery swych utworów, m.in. Wissarion Szebalin, Mikołaj Miaskowski, Sergiej Prokofiew, Dymitr Szostakowicz i in. W latach 1941–1963, wraz ze skrzypkiem Dawidem Ojstrachem i wiolonczelistą Światosławem Knuszewickim, tworzył trio, które zyskało sławę światową.

***

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina 2016