X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Akiko Ebi

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 04:00
W 1980 roku wszystkie oczy zwrócone były na Ivo Pogorelicia. Talentu Akiko Ebi nie przegapiła Martha Argerich.
Audio
  • Jurorzy 17. Konkursu Chopinowskiego: Akiko Ebi. (PR, 11.05.2015)
Akiko Ebi
Akiko EbiFoto: Akiro Muto/www.japanarts.co.jp/artist/AkikoEBI

Wśród swoich mistrzów jurorka 17. Konkursu Chopinowskiego wymienia oczywiście swoją mentorkę z Argentyny, ale też Louisa Kentnera, który w 1980 roku również zasiadał w jury. - On był zdecydowanym przeciwnikiem nagrodzenia Ivo Pogorelicia i na znak protestu opuścił Warszawę przez zakończeniem zmagań. Jak wiadomo, Martha Argerich miała na ten temat zgoła odmienne zdanie. Ale mi udało się z obojgiem zachować dobre relacje - wspominała Akiko Ebi.

Choć Ivo Pogoreliciowi towarzyszyła w 1980 największa medialna wrzawa, również inni młodzi pianiści przeżywali niewyobrażalne emocje. Pewną przyszłą znakomitość musiał nawet ratować lekarz...

W audycji przygotowanej przez Klaudię Baranowską usłyszeliśmy także wypowiedzi muzykologa Stanisława Leszczyńskiego i pianisty Andrzeja Jasińskiego.