X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Katarzyna Popowa-Zydroń

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 11:00
- Cały czas studiuję partytury, czytam listy i relacje uczniów Chopina - mówiła prof. Popowa-Zydroń.
Audio
  • Jurorzy 17. Konkursu Chopinowskiego: przewodnicząca jury Katarzyna Popowa-Zydroń. (PR, 5.10.2015)
Katarzyna Popowa-Zydroń
Katarzyna Popowa-ZydrońFoto: Bartek Sadowski / NIFC

Prof. Katarzyna Popowa-Zydroń - wraz z szesnastoma pianistami światowej sławy - oceniała zmagania młodych muzyków podczas 17. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Przewodnicząca jury jest nie tylko wybitną artystką, lecz także znakomitą pedagog. Wśród jej uczniów znaleźli się między innymi Rafał Blechacz, zwycięzca XV Konkursu Chopinowskiego, oraz Paweł Wakarecy. Katarzyna Popowa-Zydroń podkreśliła, że jej wychowankowie stają się czasem jej mistrzami.

A jak swoją profesor wspominają uczniowie? W audycji Anny Skulskiej i Róży Światczyńskiej o Katarzynie Popowej-Zydroń opowiadali pianista Paweł Wakarecy oraz dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina) dr Artur Szklener.