X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Garrick Ohlsson

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 22:00
- Pierwszy raz zagrałem na pianinie w wieku 3 lat. Od tamtej pory wszystko szło mi jak z płatka - mówił Garrick Ohlsson.
Audio
  • Jurorzy 17. Konkursu Chopinowskiego: Garrick Ohlsson. (PR, 26.10.2015)
Garrick Ohlsson
Garrick OhlssonFoto: Bartek Sadowski

- Nie chciałem robić nic innego, tylko grać na fortepianie. Mama musiała mnie wypędzać na podwórko, żebym bawił się z innymi dziećmi - wspominał swoje dzieciństwo wirtuoz, uważany za jednego z czołowych wykonawców Chopina. Nic dziwnego, że w wieku 13 lat trafił na prestiżowa uczelnię Juilliard School of Music, nazywaną szkołą dla geniuszy. Umożliwiła mu ona zresztą uniknięcie służby wojskowej w trakcie wojny wietnamskiej.

W przygotowanej przez Klaudię Baranowską audycji Garrick Ohlsson, zwycięzca VIII i juror XVII Konkursu Chopinowskiego opowiadał także o studiach u legendarnego Claudia Arrau i wyjaśnił, co łączy konkursy pianistyczne z... "Folwarkiem zwierzęcym" Geroge'a Orwella.