X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Philippe Entremont

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 20:00
- Byłem jedynym jurorem, który sam nigdy nie uczestniczył w Konkursie Chopinowskim - zwrócił uwagę Entremont.
Audio
  • Jurorzy 17. Konkursu Chopinowskiego: Philippe Entremont. (PR, 21.12.2015)
Philippe Entremont
Philippe EntremontFoto: Wojciech Grzędziński/NIFC

- W całej swojej karierze wziąłem udział w zaledwie dwóch rywalizacjach. Jako 16-latek w Konkursie im. Królowej Elżbiety Belgijskiej, a dwa lata później w Konkursie im. Marguerite Long i Jacques'a Thibaud - wspominał znakomity muzyk, członek jury Konkursu Chopniwskiego w 2015 roku. - Potem podjąłem bardzo rozsądną decyzję, aby już nie brać udziału w tego typu rywalizacji - podkreślił.

Na ostatnim swoim konkursie spotkał Artura Rubinsteina, który znalazł się wtedy w składzie jury. Mistrz przekonał go wtedy, aby od nikogo nie uczył się on już pianistyki...

Ponadto w audycji Klaudii Baranowskiej i Róży Światczyńskiej o Philippe Entremont, jurorze, pianiście i dyrygencie opowiadał muzykolog Stanisław Dybowski.