X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Sto lat niepodległości z Chopinem

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 12:00
- To wydarzenie bezprecedensowe - mówiła dyrektor Dwójki Małgorzata Małaszko, zapowiadając pierwszą odsłonę Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych, która włączona została w program obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Audio
  • Małgorzata Małaszko i Artur Szklener o pierwszym Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych (PR, 12.07.2017)
Zdjęcie fortepianu z kolekcji Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina z portalu Instytutu Muzyki i Tańca Fortepian w zbiorach polskich www.instrumenty.edu.pl.
Zdjęcie fortepianu z kolekcji Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina z portalu Instytutu Muzyki i Tańca "Fortepian w zbiorach polskich" www.instrumenty.edu.pl. Foto: Waldemar Kielichowski © Instytut Muzyki i Tańca, Warszawa

Nowy Konkurs Chopinowski zaplanowano na dni 3-14 września 2018 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

- Sprawdzimy, jak to działa i jak jest odbierane przez naszych melomanów. Wiemy przecież, że niektórych trzeba jeszcze przekonywać do brzmień historycznych instrumentów - zauważyła Małgorzata Małaszko w rozmowie z Anną Skulską.

W trzech etapach konkursu obok utworów Chopina zabrzmią dzieła Bacha i polonezy XIX-wiecznych polskich kompozytorów. - To okazja nie tylko do poszerzania własnej wyobraźni, lecz także do pokazania repertuaru nie tylko chopinowskiego. Z punktu widzenia słuchaczy jest to szalenie atrakcyjne. Myślę, że odbiorcy Dwójki nie wybaczyliby nam, gdybyśmy nie włączyli się w ten konkurs - powiedziała dyrektor Programu 2 Polskiego Radia.

O pierwszym Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych mówił także Artur Szklener, dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.