X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Marek Czech

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 06:00
Marek Czech
Marek CzechFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Moje pierwsze spotkanie z Chopinem...

Nie potrafię precyzyjnie określić, kiedy to było. Już od wczesnych lat szkolnych chodziłem na koncerty do filharmonii w moim rodzinnym Białymstoku. Zapewne tam po raz pierwszy usłyszałem muzykę Chopina na żywo.

Myślę Chopin, mówię...

Kiedy myślę o Chopinie, mam natychmiast skojarzenia z jakąś bezdenną tęsknotą, a jednocześnie nadzieją, które są dla mnie dominującym nastrojem muzyki Chopina.

Mój najbardziej osobisty utwór Chopina to...

Nokturn nr 20 cis-moll op. posth.

Chopin na współczesnym steinwayu czy na historycznym erardzie, pleyelu, broadwoodzie?

Muzyka Fryderyka Chopina na instrumentach historycznych zyskuje wyjątkową aurę i magię, która nie jest tak dostrzegalna w wykonaniach na instrumentach współczesnych. Prawdziwi poeci fortepianu, np. Janusz Olejniczak, potrafią łączyć z powodzeniem te dwa brzmieniowe światy. Subtelnie operują nowoczesną materią steinwaya oraz nadają wyjątkowej dynamiki kreacjom na pleyelu, erardzie itp.