X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

2005. Nagroda Polskiego Radia dla Rafała Blechacza

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 15:00
W 2005 roku bezapelacyjnie zwyciężył w XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina.
Audio
  • Rafał Blechacz opowiada Annie Skulskiej, jak od triumfu na XV Konkursie Chopinowskim rozwinęła się jego kariera i osobowość. (PR, 15.10.2010)
Rafał Blechacz zwyciężył w XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Warszawa, 16.10.05
Rafał Blechacz zwyciężył w XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Warszawa, 16.10.05Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

Otrzymał również nagrodę specjalną Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków. Oprócz tego przyznano mu nagrody: Towarzystwa im. F. Chopina za najlepsze wykonanie poloneza oraz Filharmonii Narodowej za najlepsze wykonanie koncertu. Jest także zdobywcą ufundowanej przez Krystiana Zimermana nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie sonaty.

Młody artysta, uczestnicząc w turniejach, festiwalach i konkursach na całym świecie, zdobył wiele nagród i wyróżnień. Wśród nich: II nagroda na V Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów Artur Rubinstein in Memoriam w Bydgoszczy (2002), II nagroda na V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hamamatsu w Japonii (2003; pierwszej nie przyznano), I nagroda na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Maroku (2004), I nagroda oraz wszystkie pozaregulaminowe wyróżnienia za najlepsze wykonanie mazurków, poloneza i koncertu z orkiestrą na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2005). Odnotować należy także udział w XXXVI Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (laureat Estrady Młodych, 2002) i prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju (2004).

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy Anny Skulskiej z radiowej Dwójki z Rafałem Blechaczem.