X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Polonia - od Chopina do Paderewskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 15:30
Koncert 11 listopada w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.
Plakat  promujący koncert f-moll Fryderyka Chopina oraz Fantazji polskiej Ignacego Jana Paderewskiego
Plakat promujący koncert f-moll Fryderyka Chopina oraz "Fantazji polskiej” Ignacego Jana PaderewskiegoFoto: materiały prasowe

11 listopada w wykonaniu pianistów - Plameny Mangovej i Janusza Olejniczaka oraz Orkiestry Teatru Wielkiego - Opery Narodowej pod dyrekcją Jose Marii Florencio zabrzmi Koncert f-moll Fryderyka Chopina oraz "Fantazja polska" Ignacego Jana Paderewskiego. Ponadto usłyszymy Uwerturę koncertową E-dur Karola Szymanowskiego oraz Preludium symfoniczne "Polonia" Edwarda Elgara. Ten ostatni utwór był w 1915 roku hołdem brytyjskiego kompozytora dla siły i niezłomności narodu, który przez wiele dziesięcioleci walczył o odzyskanie niepodległości i powrót na mapę Europy. Elgar cytuje w nim Mazurka Dąbrowskiego, Warszawiankę i inne polskie pieśni patriotyczne oraz tematy z utworów Chopina i Paderewskiego, któremu "Polonia" została dedykowana.

(MŁG)