X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Chopin nie(ograny)

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 10:20
Spotkanie odbędzie się 25 listopada w Gdyni.
Muzeum Emigracji.  Siedzibą placówki jest pochodzący z 1933 roku, odrestaurowany dworzec Morski na Nabrzeżu Francuskim, skąd tysiące Polaków przez lata opuszczało kraj na transatlantykach.
Muzeum Emigracji. Siedzibą placówki jest pochodzący z 1933 roku, odrestaurowany dworzec Morski na Nabrzeżu Francuskim, skąd tysiące Polaków przez lata opuszczało kraj na transatlantykach. Foto: PAP/Adam Warżawa

Organizatorzy chcą przybliżyć publiczności nie tylko postać kompozytora i pianisty, ale też opowiedzieć o mało znanych epizodach z jego licznych podróży. 

Chopin odwiedził nie tylko miasta i miasteczka w Królestwie Polskim, ale miał też okazję podróżować po Austrii, krajach niemieckich, Wielkiej Brytanii i Francji. Wakacje najchętniej spędzał we francuskim Nohant, a spontaniczny wyjazd na Majorkę z George Sand zmienił romantyczne wakacje w dramat. Ze swoich podróży pisał dowcipne, barwne listy do rodziny i przyjaciół, które zostaną zacytowane i omówione. Przy okazji mają też upaść niektóre mity, które narosły wokół postaci genialnego twórcy.

Spotkanie poprowadzi Marek Łuszyczyk, animator Muzeum Fryderyka Chopina, wolontariusz Muzeum Emigracji w Gdyni. Początek w sobotę 25 listopada o godzinie 16:00. Wstęp wolny.

(MŁG)