X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Chopin na jazzowo

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 10:06
Najnowszy projekt Leszka Kułakowskiego
Zespół Chopin Impressions: Leszek Kułakowski - fortepian, aranżacje, Mikael Gode - saksofon, flet, aranżacje, Ebba Westerberg - instrumenty perkusyjne, Tomasz Sowiński - perkusja, Piotr Kułakowski - kontrabas
Zespół Chopin Impressions: Leszek Kułakowski - fortepian, aranżacje, Mikael Godée - saksofon, flet, aranżacje, Ebba Westerberg - instrumenty perkusyjne, Tomasz Sowiński - perkusja, Piotr Kułakowski - kontrabasFoto: Materiały promocyjne

Chopin Impressions to najnowszy projekt jazzowy Leszka Kułakowskiego. Koncertów zespołu, w którego skład wchodzą również Mikael Kodee na saksofonie, perkusjonistka Ebba Westberg, Piotr Kułakowski na kontrabasie i Tomasz Sowiński na perkusji, można posłuchać na trwającym właśnie w Ustce, Słupsku i Lęborku XXIII Komeda Jazz Festival. Potem artyści wyruszą w trasę po Szwecji, Łotwie i Litwie.

Celem projektu jest synteza jazzu i muzyki genialnego polskiego kompozytora w obsadzie  kwintetu jazzowego, twórcza kontynuacja europejskiej szkoły jazzu, a przy tym zachowanie chopinowskiego ducha muzyki, eksponowanie kontrastu pomiędzy wiodącym fortepianem, a synkopowanymi intensywnie rytmicznymi liniami saksofonu oraz pulsacją  perkusji.

W sprzedaży jest już płyta będąca efektem projektu. Znalazły się na niej jazzowe wersje takich kompozycji Chopina jak Walc a-moll op. 34 nr 2, Preludia h-moll, c-moll i e-moll op. 28 czy Marsz żałobny z Sonaty fortepianowej b-moll op. 35.

XXIII Komeda Jazz Festival trwa do 19 listopada.


(MŁG)

Zobacz więcej na temat: Jazz chopin