X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Złoty jubileusz w Wietnamie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 12:00
99-letnia Thai Thi Lien znów zagra dla publiczności.
Thai Thi Lien przy fortepianie
Thai Thi Lien przy fortepianieFoto: Materiały organizatora

23 listopada w Narodowej Akademii Muzycznej Wietnamu w Hanoi odbędzie się specjalny koncert poświęcony pianistce i profesorce Thai Thi Lien. 4 sierpnia tego roku artystka skończyła 99 lat. W 1956 roku była jednym z siedmiorga założycieli pierwszej w Wietnamie uczelni muzycznej. Przez ponad 20 lat kierowała tam wydziałem fortepianu. Wśród jej studentów byli m.in. Nguyen Huu Tuan, Hoang My, Phuong Chi i przede wszystkim Dang Thai Son - pierwszy pochodzący z Azji zwycięzca Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Thai Thi Lien studiowała w Praskim Konserwatorium pod kierunkiem Emy Dolezalovej. Mimo trudnej sytuacji politycznej Wietnamu, powróciła tam po ukończeniu nauki, koncertując w kraju przez lata ogarniętym wojną. Wiele z jej występów zapisało się w najnowszej historii Wietnamu.

Choć od pożegnalnego koncertu Thai Thi Lien minęło prawie 50 lat, zdecydowała się raz jeszcze wystąpić przed publicznością. 23 listopada wykona swoje ulubione mazurki Chopina, które zawsze przypominają jej pierwsze lata nauki gry na fortepianie w Sajgonie. Poza Thai Thi Lien na koncercie wystąpią jej byli studenci - Tran Thu Ha, Tran Tuyet Minh, Hoang Kim Dung i Dan Thu Nga, a w drugiej części wieczoru zaplanowano recital Dan Thai Sona, który będzie szczególnym prezentem od syna i studenta dla jego matki.

(MŁG)

Zobacz więcej na temat: Wietnam