X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Szymon Nehring zagra w Londynie

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 00:39
3 grudnia pianista wystąpi w słynnej Wigmore Hall
Szymon Nehring
Szymon NehringFoto: Bruno Fidrych/Archiwum Stowarzyszenia im. L. v. Beethovena

Zdobywca Nagrody Publiczności na XVII Konkursie Chopinowskim oraz zwycięzca tegorocznego Konkursu im. Rubinsteina - Szymon Nehring zagra 3 grudnia w słynnej londyńskiej sali koncertowej Wigmore Hall. W programie recitalu znalazły się kompozycje Beethovena, Szymanowskiego i Strawińskiego oraz Sonata b-moll op. 35 Fryderyka Chopina.

Wigmore Hall została zbudowana w latach 1899-1901 na zamówienie niemieckiej wytwórni fortepianów Bechstein. Jej wielkość i akustyka sprawa, że znakomicie nadaje się do koncertów muzyki kameralnej i recitali. Wśród światowej sławy artystów, którzy tam występowali można wymienić m.in. Artura Schabla, Artura Rubinsteina, Maxa Regera, Benjamina Brittena, Francisa Poulenca, Thomasa Quasthoffa, Anne Sofie von Otter czy Joshuę Bella.

Szymon Nehring we wrześniu rozpoczął studia pod kierunkiem prof. Borisa Bermana w Yale School of Music w USA. Recital w Wigmore Hal jest zwieńczeniem jego trasy koncertowej, która rozpoczęła się 17 listopada w Bielsku-Białej.


(młg)