X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Jabłka "Chopin"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2017 20:29
Nowa odmiana wyhodowana w Polsce!
Audio

"Cena jabłek spadła o około 10-15 procent w stosunku do roku ubiegłego i to jest też powód, żeby Komisja mogła podjąć interwencję" - tłumaczył Jurgiel.

W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie stworzono nową odmianę jabłoni, którą nazwano od imienia naszego najsłynniejszego kompozytora. Szczególną cechą jabłek "Chopin" jest odporność na choroby, a także duża trwałość po zbiorach. Owoce są soczyste, chrupiące i bardzo smaczne, szczególnie gdy trochę poleżą i ostatecznie dojrzeją. Bezpośrednio po zbiorach zawierają bowiem znaczą ilość kwasów organicznych. Kwasowośc jabłek "Chopin" może być zaletą na rynku, na którym dominują odmiany słodkie. Jabłka kwaskowe znakomicie nadają sie do wyrobu cydru czy produkcji soków. Będą też znakomicie smakować w iście chopinowskiej szarlotce! Pierwsze owoce nowej odmiany powinny pojawić się w sprzedaży za około 3-4 lata. Polska jest trzecim światowym producentem jabłek. W ubiegłym roku (według GUS) zebrano 3,6 mln ton, w tym roku szacuje się, że uzyska się ok. 3 mln ton.

(pap/młg)