X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Gdzie uszy poniosą

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 19:48
– czyli jesienne nowości w ramówce Polskiego Radia Chopin. Z niczego nie rezygnujemy – a dokładamy nowe audycje.
Radio Chopin Logotyp
Radio Chopin LogotypFoto: Radio Chopin

Dobrych nowości nigdy za wiele. Przede wszystkim więc: dwie nowe audycje poświęcone muzyce z niewyczerpanej skarbnicy XIX wieku. Czy się to podoba, czy nie – wciąż wszyscy bezwiednie posługujemy się wykutymi wówczas kategoriami i kryteriami. Poznajmy je – gdyż bez ich świadomości, jak bez zrozumienia słów, którymi mówimy. Przyda nam się odkrywanie XIX wieku na nowo – a jego kolejne oblicza czekają w naprzemiennie nadawanych audycjach Małgorzaty Pęcińskiej Ten piękny wiek dziewiętnasty oraz Marcina Majchrowskiego Drogi i bezdroża romantycznego koncertu fortepianowego. Audycje o czasach, w których opera mogła budzić rewolucje, a fortepian był ważniejszy, niż dziś telewizja. Codziennie od 17 do 18.

Już w najbliższą sobotę natomiast, w g. 10-13, zapraszamy na nowe pasmo muzyczne Ucho nienasycone – w którym uszy słuchaczy sycić będzie Jakub Puchalski. Wyjdziemy wprawdzie od cytatu z Manifestu muzyki futurystycznej Luigiego Russola – ale dojdziemy... gdzie uszy poniosą. Audycja prezentująca wybrane interesujące nowości z rynku płytowego i skupiająca uwagę na bieżących wydarzeniach muzycznych nadawana będzie tylko w soboty, za każdym razem nowa, świeża i aktualna.

Poza tym bez zmian na naszej antenie spotkają się Państwo z ulubionymi autorami, zawsze przynoszącymi do studia to, co najciekawsze w świecie nagrań – nawet niekoniecznie na płytach – jak Dorota Kozińska, wywołująca Głosy z zaświatów albo Przemek Psikuta, którego Dyrygenci wstrząsają światem. Z Jakubem Puchalskim wędrować można przez galerie pełne pianistów, a przede wszystkim pamiętać trzeba o całym bloku audycji chopinowskich i okołochopinowskich (Przed Chopinem g. 12, Chopin live g. 15, Chopin osobisty lub Koncert Chopinowski – g. 18, Romantyczne brzmienia – g. 19...), realizowanych przez najlepszych dziennikarzy znanych z radiowej Dwójki, Jedynki... a teraz także z Chopina!