X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Era turniejowa. Konkurs Szymanowskiego w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 15:05
Rozpoczęły się przesłuchania pierwszego Konkursu Szymanowskiego, międzynarodowego i realizowanego od razu w pięciu kategoriach: fortepianu, skrzypiec, śpiewu, kwartetów smyczkowych i kompozycji. Organizatorem turnieju jest Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, przesłuchania odbywają się także w salach Akademii Muzycznej im. Szymanowskiego.
Trwa Konkurs im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Gra Weronika Babij.
Trwa Konkurs im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Gra Weronika Babij.Foto: Grzegorz Mart

Konkurs jest przedsięwzięciem, które ma rozpowszechniać muzykę Karola Szymanowskiego i służyć wzmacnianiu jej reputacji – stąd i atrakcyjna pula nagród, i starannie dobrane jury, nieskładające się może z największych gwiazd (poza Krzysztofem Pendereckim będącym sędzią w kompozycji), ale z autorytetów, zwłaszcza w dziedzinie twórczości polskiego modernisty.

Ponieważ ekipa Polskiego Radia Chopin skupiona jest na śledzeniu przebiegu odbywającego się równolegle w Warszawie Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych, póki co zapraszamy do przyglądania się katowickiemu turniejowi z pomocą oczu i uszu naszych kolegów z Dwójki. Będziemy też przedstawiać Państwu relacje Doroty Kozińskiej z kolejnych etapów wokalnej części zmagań, a podsumowaniu części pianistycznej i skrzypcowej poświęcona zostanie audycja Ucho nienasycone Jakuba Puchalskiego: w jedną z kolejnych pokonkursowych sobót między godziną 10 a 13 słuchać będziemy najciekawszych uczestników, których zestawimy też z wzorcami, do jakich w muzyce Szymanowskiego (i nie tylko) można dążyć. A może młodzi artyści przekroczą nasze oczekiwania i podniosą interpretacyjną poprzeczkę na nieznany dotąd poziom?