X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Pożegnanie Profesora

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 06:00
W poniedziałek, 21 stycznia, na krakowskim Cmentarzu Rakowickim pożegnaliśmy zmarłego przed kilkoma dniami Pana prof. dr. hab. Mieczysława Tomaszewskiego. 
Mieczysław Tomaszewski
Mieczysław TomaszewskiFoto: PAP/Jan Bogacz

Wysoko ceniony muzykolog, jeden z najwybitniejszych znawców muzyki Fryderyka Chopina w historii, zmarł 14 stycznia. Miał 97 lat. Zasłynął nie tylko jako chopinolog, ale i badacz pieśni romantycznej, stylu Beethovena, a także polskich kompozytorów współczesnych, szczególnie Pendereckiego. Ale prof. Tomaszewski, doskonale znany z naszej anteny z autorskiego cyklu Chopina dzieła wszystkie, był też nieocenionym popularyzatorem muzyki. Od dziś przez 9 kolejnych dni o godzinie 18.00 (w miejsce Chopina osobistego i Koncertu Chopinowskiego) przypominać będziemy inny cykl audycji śp. prof. Mieczysława Tomaszewskiego: Słuchając Chopina.