X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

R.I.P.

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 21:30
W poniedziałek, 25 marca, po zmaganiach z chorobą zmarł Stanisław Dybowski - nieoceniony popularyzator muzyki z niemal encyklopedyczną wiedzą.
Stanisław Dybowski
Stanisław Dybowski Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Śp. Stanisław Dybowski był autorem wielu audycji nadawanych przez Polskie Radio, znanym i wysoko cenionym prowadzącym również przez słuchaczy naszej stacji oraz autorem interesującego kalendarium z życia Fryderyka Chopina, które mogą Państwo codziennie czytać na naszej stronie internetowej. 

Urodził się 8 maja 1946 roku w Warszawie. Był założycielem Towarzystwa im. Ferenca Lista we Wrocławiu oraz członkiem Towarzystwa Muzycznego im. Paderewskiego w Bydgoszczy. Zajmował się również fonografią w aspekcie historycznym i praktycznym oraz historią wykonawstwa muzycznego. Od 1970 opublikował w dziennikach, tygodnikach i miesięcznikach około 1000 recenzji koncertów, płyt i innych zjawisk muzycznych. Od 1971 roku pisał omówienia do programów koncertów odbywających się w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Zmarł po walce z chorobą w wieku 72 lat. Odejście redaktora Dybowskiego to niepowetowana strata dla polskiego środowiska muzycznego.