X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Oświadczenie ICMA

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 15:30
ICMA potępia narastające problemy z wizami dla artystów.
ICMA official logo
ICMA official logoFoto: ICMA

Z powodu problemów wizowych rosyjska sopranistka Albina Shagimuratova nie mogła wjechać na terytorium strefy Schengen przez Szwajcarię 8 maja, gdyż otrzymała wizę z ambasady francuskiej i powinna była podróżować przez Francję, aby przybyć do Szwajcarii. Śpiewaczka miała wziąć udział w ceremonii wręczenia nagród ICMA w Lucernie 10 maja, będąc wykonawczynią roli tytułowej w operze Semiramida Rossiniego, wyd. Opera Rara, która wygrała w kategorii Opera. Ze względu na fakt, że otrzymała wizę w ostatniej chwili, a jej lot zarezerwowany był do Zurychu, nie była już w stanie zmienić swojej rezerwacji i jej występ w Lucernie musiał zostać odwołany. Wiza natomiast musiała zostać wydana przez ambasadę francuską, ponieważ Albina Shagimuratova ma zaplanowane tournée po Francji, które miało nastąpić po koncercie w Lucernie.

W świetle tych trudności i wiedząc o wielu podobnych problemach innych artystów, międzynarodowe Jury ICMA, składające się z mediów z 15 krajów, zdecydowanie potępia narastające problemy z wizami dla artystów, a także niedopuszczalny wzrost zagmatwanej i całkowicie arbitralnej biurokracji, prowadzącej do pogorszenia warunków pracy artystycznej dla wykonawców i promotorów muzyki klasycznej.

W czasach, w których kultura i muzyka powinny wzbogacać życie ludzkie i pozwalać na lepsze wzajemne zrozumienie narodów i kultur, narastające problemy z uzyskaniem wiz stają się poważną przeszkodą dla wymiany kulturalnej.

Zachęcamy rządy i władze UE do wycofania wszelkich sztucznych ograniczeń w tej sprawie oraz do ponownego rozważenia i złagodzenia warunków podróży dla artystów. Cała sytuacja robi tym większe wrażenie, że ma miejsce kilka tygodni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.


Oryginał oświadczenia na stronie ICMA