X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Konkursowe preludium

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 21:15
Wczoraj o godzinie 18.00 na Zamku Golubskim w Golubiu-Dobrzyniu odbył się recital prof. Marii Murawskiej, inaugurujący 27. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni.
Ośrodek Chopinowski, Szafarnia
Ośrodek Chopinowski, Szafarnia Foto: wikipedia / domena publiczna

Na program koncertu złożyły się wyłącznie kompozycje patrona szafarskiego Konkursu: Mazurki op. 6 i opus 24, 12 pierwszych Preludiów z opusu 28 oraz – w drugiej części recitalu – Sonata h-moll op. 58. Maria Murawska, profesor tytularny oraz prorektor ds. dydaktyki, nauki i współpracy z zagranicą Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w nadzwyczaj dynamicznie rozwijającym się Konkursie w Szafarni jako juror gości od wielu lat. W roku 2019 Artystka podjęła się zadania przewodniczącej składu sędziowskiego, który współtworzyć będzie również pięcioro innych wybitnych pianistów: Anthony Adkins z Wielkiej Brytanii, Awadagin Pratt ze Stanów Zjednoczonych, Jordi Benseny Plaza z Hiszpanii, Federica Stellini z Włoch oraz Andrzej Tatarski. Tegoroczny Konkurs, rozegrany zostanie w dniach 16-18 maja tradycyjnie w trzech kategoriach wiekowych, w których zaprezentuje się ogółem 55 młodych adeptów pianistyki z osiemnastu krajów.

Podobnie jak przed rokiem Polskie Radio Chopin jest patronem medialnym wydarzenia. Codziennie na stronie Programu zamieszczane będą krótkie sprawozdania z przesłuchań oraz wywiady z wybranymi uczestnikami Konkursu, natomiast w niedzielę, 19 maja o godzinie 12.00, na naszej antenie przeprowadzona zostanie transmisja z koncertu laureatów, którą poprowadzi redaktor Magdalena Łoś.

Serdecznie Państwa zapraszamy do śledzenia tych pianistycznych zmagań. Kto wie, być może wśród tak licznie przybyłych do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni młodych artystów znajduje się przyszły zwycięzca „wielkiego” Konkursu Chopinowskiego w Warszawie!